samochód

Czy można wynająć samochód bez karty kredytowej?

Dziś praktycznie każdy dorosły Polak ma swój własny samochód osobowy. Co więcej, w większości polskich rodzin takowych są dwa, a często i trzy. Z całą pewnością można napisać, że społeczeństwo nie narzeka na brak środków transportu i możliwości podróżowania nimi. Od kilku lat bardzo dużą popularnością cieszą się jednak firmy, które zajmują się wynajmem aut. Wydawać by się mogło, że skoro tak wielu ludzi posiada własne samochody, to tego typu biznes nie ma prawa się rozwinąć. Nic bardziej mylnego. Powodami, dla których warto skorzystać z wypożyczalni, są bardzo duża dostępność modeli pojazdów, uproszczone formalności, możliwość wypożyczenia auta w każdym mieście w Polsce, elastyczne terminy korzystania z samochodu, a także przygotowanie pojazdów od strony technicznej i formalnej.

Powyższe zalety to oczywiście tylko część wszystkich korzyści. Im więcej klientów, tym większa liczba punktów, które mogłyby znaleźć się po stronie atutów wypożyczania aut. Jednak zdaniem większości wymienione aspekty z całą pewnością można uznać za główne zalety.

 

Jak zapłacić za wypożyczenie auta?

Najpopularniejszą formą płatności za wypożyczenie auta wcale nie jest gotówka. Taka metoda wprowadzałaby bowiem do szybkiego systemu wynajmowania aut niepotrzebne formalności i przedłużała samą procedurę. Oczywiście nie oznacza to, że nie można w ogóle płacić za wynajem gotówką, ale na pewno nie jest to najpopularniejszy czy najwygodniejszy. Dominującym dla większości firm sposobem płatności jest po prostu obciążenie karty. Głównym powodem, dla którego taka metoda cieszy się największym powodzeniem, jest łatwość blokowania środków na koncie klienta w razie uszkodzenia pojazdu lub przedłużenia terminu jego wypożyczenia. Powstaje zatem pytanie, jak wypożyczyć samochód bez karty kredytowej i czy to w ogóle możliwe? Nie każdy musi przecież posiadać rachunek z dostępem do karty. Na szczęście dla tego typu klientów wypożyczalnie samochodowe również mają gotowe bardzo interesujące rozwiązania. 

Jeżeli zastanawiasz się, jak wynająć samochód bez karty kredytowej, to przede wszystkim musisz posiadać rachunek w banku oraz dostęp do płatności online. W dzisiejszych czasach większość dorosłych Polaków posiada takowe, o młodzieży nie wspominając. System płatności internetowych to dla wypożyczalni samochodów oraz ich właścicieli duże ułatwienie, które w pewnym stopniu zastępuje obciążanie kart kredytowych. Klient, który dokonuje przelewu, opłaca auto bez konieczności używania gotówki. Część z wypożyczalni prosi również o dokonanie opłaty jako zabezpieczenia w razie uszkodzenia auta lub innych nieprzewidzianych sytuacji losowych. Nie jest to zatem nic innego, jak inna forma blokady środków. W przypadku karty kredytowej tego typu zabieg zachodził automatycznie. Korzystając z płatności online, klient musi wykorzystać dodatkowe pieniądze, które, zostaną mu zwrócone po oddaniu auta do wypożyczalni, zakładając, że wszystko z pojazdem będzie w porządku. 

Opcja wynajmowania auta bez karty kredytowej wydaje się być zatem równie atrakcyjna, co przy użyciu tego niewielkiego narzędzia. Najważniejsze jednak jest to, że wiesz o istnieniu tego typu opcji oraz jak wynająć auto bez karty kredytowej w prosty i szybki sposób. Na koniec warto jedynie wspomnieć o kwestiach organizacyjnych, które dotyczą różnych systemów płatności za wynajmowane auta. Nie wszystkie wypożyczalnie posiadają bowiem takie same zasady opłat, dlatego zawsze przed rozpoczęciem poszukiwań samochodu warto sprawdzić, czy konkretny salon posiada opcję wynajęcia pojazdu bez konieczności posiadania karty kredytowej. W większości takich miejsc na szczęście będzie to możliwe. Konkurencja na rynku wymaga od wypożyczalni wychodzenia naprzeciw oczekiwaniom klienta, dlatego im więcej możliwości płacenia za usługę, tym lepiej dla samej firmy, jak i dla użytkowników. Jeśli zależy Ci na samochodzie do wynajęcia w Warszawie, również spotkasz się z wieloma różnymi rozwiązaniami dotyczącymi płatności.