Firma fotowoltaiczna w Żaganiu – jaką wybrać?

Panele fotowoltaiczne zyskały na przestrzeni ostatnich lat ogromną popularność w naszym kraju. Dzieje się tak, ponieważ Polacy mają coraz większą świadomość ekologiczną i chęć ochrony środowiska. W naszym kraju produkcja energii elektrycznej oparta jest bowiem głównie na elektrowniach opalanych węglem. Prąd z odnawialnych źródeł energii stanowi cały czas mały procent ogólnej produkcji. Dążenia Unii Europejskiej do zmiany tego trendu i liczne dofinansowania sprawiają, że coraz więcej osób prywatnych i przedsiębiorców decyduje się na montaż fotowoltaiki. Ogromnym plusem tego rozwiązania jest również możliwość zminimalizowania wysokości rachunków za prąd. W przypadku domów jednorodzinnych odpowiednio dobrana instalacja fotowoltaiczna jest w stanie zasilić wszystkie urządzenia AGD i oświetlenie.
Montaż paneli fotowoltaicznych w Żaganiu jest zasadny, ponieważ ten region Polski wyróżnia się bardzo dobrym nasłonecznieniem. Zachodnia część naszego kraju posiada bowiem blisko 1900 godzin słonecznych w ciągu roku. Przekłada się to więc na około 158 dni ze słońcem, które dają możliwość efektywnej produkcji energii elektrycznej ze słońca. Bardzo ważne jest, aby montażem fotowoltaiki w rejonie Żagania zajęła się firma, znająca tamtejsze warunki. Dlaczego jest to tak istotne?

Odpowiedni dostawca fotowoltaiki

Jak wszyscy wiemy, efektywność paneli fotowoltaicznych zależy od ich odpowiedniego ustawienia. Fotowoltaika Żagań oferuje panele, które będą pracowały efektywnie pod warunkiem, że zostaną odpowiednio rozlokowane i ustawione pod odpowiednim kątem. O ile w miesiącach letnich nie ma to wielkiego znaczenia, ponieważ słońce świeci wysoko, to zimą odpowiedni kąt ma ogromne wpływ. Słońce znajduje się wówczas nisko na widnokręgu i kluczowe jest właściwe ustawienie paneli. Dla każdego regionu naszego kraju będzie ono nieco inne, dlatego dość istotne jest, aby wybierać dostawcę fotowoltaiki operującego w danym rejonie. Do takich firm możemy zaliczyć z pewnością przedsiębiorstwo InnoDom ze Starego Kisielina. Znajomość warunków w województwie Lubelskim pozwala na dobór odpowiednich paneli oraz pomoc w zakresie ich montażu.

Atrakcyjne dotacje do paneli

Decydując się na montaż paneli fotowoltaicznych w Żaganiu lub okolicach, możemy liczyć na preferencje podatkowe, dotacje i atrakcyjne kredyty państwowe. Jest to pewnego rodzaju zachęta ze strony naszego Państwa, do przejścia i produkcji energii elektrycznej ze słońca. Z jednej strony montaż paneli w gospodarstwie domowym to mały krok do ochrony środowiska, ale zbierając wszystkie takie inwestycje w skali kraju, wynik będzie zdecydowanie lepszy. Do najbardziej popularnych programów dostępny dla osób z Żagania i okolic możemy zaliczyć:

  • AGROENERGIA – jest to program skierowany dla rolników, którego celem jest montaż paneli fotowoltaicznych w gospodarstwach rolnych,
  • ENERGIA PLUS – jego celem jest modernizacja przedsiębiorstw poprzez montaż fotowoltaiki,
  • PROSUMENT 2 – to program polegający na bezzwrotnej dotacji o wartości 15 % lub 30 % całości inwestycji i udzieleniu korzystnej pożyczki na pozostałą część,
  • MÓJ PRĄD – w tym wypadku program dotyczy wszystkich podmiotów – maksymalna dotacja to 5000 zł brutto,
  • CZYSTE POWIETRZE – to program dostępny na terenie całego kraju, pozwala na uzyskanie dotacji do zakupu instalacji fotowoltaicznej.

Wartym odnotowania jest również, że decydując się na fotowoltaikę w Żaganiu, mamy możliwość wliczenia kosztów związanych z tą inwestycją podczas wypełniania deklaracji za podatek dochodowy od osób fizycznych. Dzięki tej preferencji możemy odliczyć od podatku koszty związane z zakupem instalacji fotowoltaicznej.

Czy panele w Żaganiu będą efektywnie produkować prąd?

Nasłonecznienie występujące w województwie lubelskim wystarcza do efektywnej produkcji prądu przez panele fotowoltaiczne. Co bardzo istotne, produkcja czystej energii elektrycznej będzie możliwa również okresie jesienno-zimowym. Efektywność paneli fotowoltaicznych będzie nieco niższa niż latem, ale pozwoli na zasilenie urządzeń pracujących w domu jednorodzinnym. Trzeba pamiętać jednak, żeby w przypadku obfitych opadów śniegu zadbać o czystość paneli słonecznych.