Ile kosztuje ocieplenie poddasza?

Podjęcie pracy mającej na celu ocieplenie domu to jeden z pierwszych kroków w kierunku zapewniania wszystkim domownikom wyjątkowego komfortu, a także, co najważniejsze, ekonomicznych rozwiązań. Jest to jednak dość wymagająca praca, wobec czego nie bez powodu kojarzy się z wydatkiem. Dzisiejszy artykuł wskaże Ci rozwiązania, które są atrakcyjne i jednocześnie pozostają wyjątkowo korzystne cenowo.

Ocieplenie poddasza – cennik

Planując podjęcie działań, mających na celu zapewnienie termoizolacji dla Twojego domu, warto na początku zrobić dokładne rozeznanie wśród dostępnych metod. W przypadku ocieplania poddasza najczęściej możesz spotkać się z dwiema propozycjami, które gwarantują pożądane korzyści, jednocześnie stanowiąc optymalne rozwiązanie dla Twojego domu.

Ocieplanie pianą PUR

Ocieplanie pianą PUR to bezpieczne rozwiązanie, które charakteryzuje się przede wszystkim niezwykle szybką aplikacją. Jeśli nie przepadasz za remontami i zależy Ci na czasie, to rozwiązanie idealne dla Ciebie. Ponadto technika ta pozwala na uniknięcie mostków termicznych, a także pozostaje neutralna dla całej konstrukcji, nie obciążając jej.

Piana PUR wyróżnia się także wyjątkową trwałością. Doświadczenie pokazuje, że upływ czasu nie wpływa na obniżenie jakości parametrów izolacyjnych. Jest więc to rozwiązanie, które zapewni Ci komfort na długi okres.

Być może słyszałeś coś o ewentualnej szkodliwości piany PUR, jednak należy doprecyzować, iż takie właściwości posiada jedynie podczas aplikacji. W momencie, kiedy materiał stężeje, całość staje się całkowicie neutralna dla zdrowia, ponadto nie wpływa negatywnie na alergików.

Ocieplanie wełną celulozową

Jeśli jednak ocieplając poddasze, chciałbyś zyskać kilka dodatkowych właściwości, warto zastanowić się nad wykorzystaniem w tym procesie wełny celulozowej. Poza niekwestionowanym działaniem termoizolacyjnym wełna zapewnia także znaczną redukcję hałasu. Dzięki porowatej strukturze, a także szczelności materiału, wełna odznacza się bardzo atrakcyjnymi właściwościami akustyczno-izolacyjnymi. Ponadto wpływa również na zabezpieczenie przestrzeni przed występowaniem grzybów czy pleśni, wykazując na nie wysoką odporność.

Niebywałą zaletą tego produktu jest również jego dobry wpływ na środowisko. Wełna jest ekologicznym materiałem, który dodatkowo podczas aplikacji nie pozostawia żadnych ścinek czy ewentualnych resztek.

Podobnie jak w przypadku piany PUR, nie występują tutaj mostki termiczne. Dla osób, posiadających wykonaną już termoizolację, która jednocześnie wymaga naprawy, może okazać się ciekawą informacją, iż wełna celulozowa sprawdzi się przy tym celująco. Pozwala ona na łatwe i szybkie uzupełnienie przegród, bez konieczności demontażu ścian czy płyt G-K.

Na koniec warto również odnotować, że jest to rozwiązanie, które pozostaje całkowicie bezpieczne dla domowników, a także środowiska. Ponadto ma neutralny wpływ alergików, a także nie oddziałuje w żaden sposób na osoby zajmujące się jej aplikacją.

Ile kosztuje ocieplenie poddasza?

Znając już podstawowe metody ocieplania poddasza, warto poznać ceny, które pobierane są za wykonanie tej usługi. Cennik jest bardzo zróżnicowany, ponieważ na końcowy koszt wpływ ma wiele czynników. W zależności od wybranej metody, a także metrażu danej przestrzeni cena będzie się znacznie różnić.

Warto pamiętać też, że na ogólną cenę składa się także robocizna. To ważny element, ponieważ od tego, jacy fachowcy będą wykonywać ocieplenie, zależy jego jakość i efekt. Nie da się ukryć, że w tym przypadku warto postawić na sprawdzony zespół i koszt tej usługi potraktować jako inwestycję w wieloletnie zadowolenie i komfort.

Fachowcy na medal

Pamiętaj, że wybór odpowiedniej metody to połowa sukcesu. Na jego drugą część składa się odpowiednia ekipa, która zapewni Ci solidne wykonanie. Atrakcyjną ofertę w zakresie ocieplania poddasza, a także znacznie więcej, zapewnia firma HotHouse, której usługi możesz sprawdzić na stronie internetowej https://hothouse.com.pl.

Wybierając ich ofertę, możesz dołączyć do grona zadowolonych klientów, którzy wyrażają liczne, pozytywne opinie. Korzystając z propozycji od HotHouse, możesz również skorzystać z indywidualnej wyceny, dostępnej na stronie. Pamiętaj, że każda przestrzeń jest wyjątkowa i wymaga indywidualnego podejścia. Pozwól więc, by fachowcy zajęli się Twoim domem.