Ile kosztuje transport mebli?

Transport od wielu lat bardzo dynamicznie się rozwija. Polska, która przoduje w Unii Europejskiej jako kraj, który dostarcza największą liczbę kierowców zawodowych oraz liczbę ciągników, które każdego dnia poruszają się po europejskich drogach, bardzo na tym korzysta. Im lepiej rozwinięty transport zagraniczny, tym więcej możliwości w samym kraju. Przykład? Transport wykorzystywany do przeprowadzek.

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu firmy przeprowadzkowe posiadały w swoich taborach stare modele aut dostawczych. Cierpieli na tym klienci, a przede wszystkim towary, które chcieli przetransportować. Im droższe okazy mebli, tym większe istniało ryzyko, że przez braki w odpowiednim sprzęcie ładunek dojedzie na miejsce rozładunku uszkodzony. Dziś tego typu problemy już nie mają miejsca. Wszystko za sprawą nowoczesnych aut dostawczych, które sukcesywnie, rok po roku, pojawiają się w każdej, dobrej firmie zajmującej się przeprowadzkami. Zastanawiasz się pewnie: ile kosztuje transport mebli, skoro do ich obsługi potrzeba nowoczesnych – i pewnie drogich – pojazdów? Nie da się udzielić jednej, uniwersalnej odpowiedzi na postawione pytanie. Wszystko zależy od tego, jakie meble chcesz przetransportować, jak dużo ich posiadasz oraz jaki dystans – w kilometrach – dzieli miejsce, z którego masz w planach złożyć zlecenie na odbiór Twoich mebli, od miejsca, do którego mają zostać dostarczone.

Transport mebli w Warszawie — o czym należy pamiętać?

Podczas składania zlecenia na transport mebli w Warszawie, bardzo ważne są wstępne ustalenia, które musisz podjąć z firmą, której zlecisz przewóz Twoich rzeczy. Od tego zależeć będzie nie tylko bezpieczeństwo związane z ich transportem, ale też i cena. Weźmy na przykład meble, które nie mają dla Ciebie większej wartości sentymentalnej ani materialnej. Owszem jak każde zlecenie tego typu, meble muszą dojechać w stanie nienaruszonym. Jeśli jednak nie są one ponad gabarytowe, nie mają dużej wartości materialnej, to ich transport nie powinien być drogi. Inaczej sprawy będą się mieć przy zleceniu transportu przedmiotów, które są na przykład antykami. W momencie, w którym firma podejmuje się tego ładunku, musi na przykład posiadać odpowiednie – dodatkowo płatne – ubezpieczenie towaru, wówczas cena za takową usługę będzie z całą pewnością wyższa od tej, która dotyczyła zwykłych, pozbawionych dodatkowej wartości przedmiotów. To tyle jeżeli chodzi o wartość towaru.

Ile kosztuje transport mebli, które muszą być załadowane na auto w trudnych warunkach? Tego typu utrudnienie to kolejny element, który składa się na cenę usługi. Inaczej sprawy się mają w przypadku zlecenia na przewóz mebli, które są na parterze w bloku, inaczej tych, które znajdują się na czwartym piętrze w budynku, w którym nie ma windy. Wówczas cena za drugą z wymienionych usług z całą pewnością będzie wyższa. Wszystko za sprawą większej ilości pracy, którą trzeba włożyć oraz czasu, jaki trzeba poświęcić na realizację zlecenia dla osoby, która mieszka na innym piętrze niż parter.

Im większa drobnica, tym większa cena

Innym, równie ważnym czynnikiem wpływającym na cenę za transport mebli jest ich ilość. Im więcej przedmiotów, o różnych wymiarach oraz wadze, tym cena będzie wzrastać. Musisz mieć bowiem świadomość, że zniesienie i załadowanie towaru na naczepę to jedno, ale drugą składową wpływającą na to, w jakim stanie meble dojadę na miejsce, jest ułożenie oraz zabezpieczanie towaru matami antypoślizgowymi oraz pasami. Duże meble, które są do siebie podobne jeżeli chodzi o wymiary, bardzo łatwo załadować, spiąć pasami i dowieźć w całości na miejsce. Więcej czasu trzeba poświecić na odpowiednie załadowanie – towar musi być równomiernie ułożony na aucie – oraz zabezpieczanie mebli, które różnią się od siebie wielkością oraz wymiarami. Nie da się zatem jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie — ile kosztuje transport mebli, można jednak — korzystając z powyższych rad — samodzielnie ocenić, czy jego cena będzie wysoka lub wręcz przeciwnie.