na co zwrócić uwagę przy wynajmie samochodu

Jak nakleić folię samochodową 3M?

Jesteś znudzony kolorem swojego samochodu i chcesz go przemalować? Trendy się zmieniły i malowanie aut to już przeszłość. Aktualnie zwolennicy polecają oklejanie folią winylową, gdyż jest to łatwiejsze i oferuje wiele dodatkowych zalet. Dodatkowo można ją usunąć bez uszkodzenia lakieru, a farba znajdująca się pod spodem nawet po latach będzie wyglądać jak nowa. Co najważniejsze, do oklejenia samochodu folią 3M nie potrzebujesz profesjonalisty. Możesz to łatwo zrobić samodzielnie w domu za pomocą prostego sprzętu, takiego jak skrobaczka i suszarka do włosów lub opalarka.

Jak wybrać najlepszą folię do samochodu?

Wybór najlepszej folii winylowej jest odrobinę trudne. Należy przeanalizować wcześniej następujące kryteria:

Rozmiar i grubość-  folie winylowe mają różne grubości i rozmiary. Warto przyjrzeć się swojemu samochodowi, aby ocenić rozmiar największego kawałka, którego będziesz potrzebować. Owinięcie całego elementu jednym kawałkiem zaoszczędzi ci problemu łączenia krawędzi ze sobą. Grubość folii samochodowej również ma ogromne znaczenie. Zbyt cienka, nie zapewni żadnej ochrony powierzchni samochodu. 

Klej i łatwość instalacji– niektóre okleiny samochodowe są łatwiejsze do nałożenia niż inne. Mogą posiadać unikalne technologie lub wbudowane kanały powietrzne, dzięki czemu są bardziej elastyczne. Łatwość montażu uwarunkowana jest także rodzajem użytego kleju. Najlepiej swoją funkcję spełniają folie z  klejami aktywowanymi ciśnieniowo, które pozwalają je przesuwać i zmieniać położenie podczas instalacji.

Wykończenie i jakość–  Przy wyborze należy zorientować się, czy produkt dobrze się rozciąga i czy produkt posiada wierzchnią warstwę ochronną, która chroni go przed zarysowaniami. Dobrej jakości folia pozwoli zapobiec nieestetycznym śladom.

Wybór folii samochodowej 3M

Biorąc pod uwagę szczegółowo każdy aspekt folii, przyjrzyjmy się najlepszej obecnie dostępnej na rynku folii 3M. Produkty 3M cechują się doskonałą jakością, Posiadają długą żywotność, dlatego folie 3M są nieco droższe niż jej alternatywy. Posiadają co najmniej 3,5 mm grubości, co daje pole manewru podczas rozciągania i nie powinny wykazywać żadnych rozstępów. Błyszczące wykończenie pozwala na łatwe i bezproblemowe łączenie krawędzi nawet przy dużych powierzchniach. Samochodowa folia 3M posiada specjalną, opatentowaną warstwę kleju Comply, która składa się z wielu niewidocznych kanałów, uwalniających powietrze w kształcie wafla. Rozwiązanie to znacznie ułatwia  proces oklejania, gdyż z łatwością można pozbyć się pęcherzyków powietrza. Klej pozwala na łatwe przesuwanie i zmianę położenia folii. Produkt jest łatwy do usunięcia, zapewniając brak pozostawiania jakichkolwiek śladów i nie pogarszając w żaden sposób pierwotnego lakieru samochodowego.

Zalety folii samochodowej 3M

Jakość folii 3M jest wręcz doskonała i zapewnia idealne wykończenie, którym będzie można się cieszyć przez lata. Poniżej przedstawiamy argumenty przemawiające za stosowaniem produktu:

  • Zawiera kanały powietrzne ułatwiające szybką i łatwą instalację.
  • Wysoka jakość tworzywa powodująca ochronę zewnętrzną powierzchni pojazdu.
  • Występuje w dużych rolkach, aby ułatwić bezproblemowe oklejanie.
  • Ogromne korzyści wynikające z podkładu samoprzylepnego aktywowanego ciśnieniem.


Jak okleić samochód folią 3M?

Proces oklejania samochodu wygląda następująco:

  1. Pierwszym krokiem jest zmierzenie powierzchni, którą musisz pokryć, aby wiedzieć, ile folii należy kupić. Warto nabyć nieco więcej, aby uwzględnić błędy, które mogą się pojawić. 
  2. W celu zapewnienia bezbłędnej aplikacji musisz sprawdzić wszystkie obszary i uzupełnić wszelkie zadrapania czy odpryski, obecne w bieżącej warstwie lakieru. Wady te zostaną uwidocznione po nałożeniu folii winylowej.
  3. Aby folia łatwo przylegała do  samochodu, należy go najpierw dobrze wyczyścić, aby wyeliminować brud, kurz i zanieczyszczenia. Do czyszczenia powierzchni pojazdu, zaleca się zastosowanie specjalnie zmieszanego rozpuszczalnika do usuwania pozostałości kleju, wosku, smaru, smoły i oleju. Gładka i czysta powierzchnia lepiej połączy się z klejem.
  4. Kolejnym krokiem jest pozbycie się bąbelków. Do tego niezbędne będą ściągaczki i sporo cierpliwości. Oklejanie samochodu może zająć trochę czasu, należy robić to powoli, utrzymując taką samą ilość ciepła przez cały proces aplikacji. Pozwoli to uniknąć powstawania pęcherzyków.
  5. Ostatnim krokiem jest schowanie krawędzi, aby uzyskać jednolity wygląd.

Oklejanie samochodu folią 3M ma wiele zalet. Jest zarówno przystępne finansowo, jak i pozwala wyzwolić kreatywność, nie uszkadzając zewnętrznej powierzchni i lakieru. Można uzyskać różne efekty, sprawiając, że Twój samochód będzie jedyny i niepowtarzalny.