Jak naprawić ekspres do kawy?

Dlaczego warto dbać o swój ekspres do kawy

Niezależnie od tego, czy pijesz ją w drodze do pracy, w kubku termicznym, aby porządnie się obudzić, czy po powrocie z pracy raczysz się delikatną latte, trudno wyobrazić sobie dzień bez tego gorącego napoju. Kofeina ożywia, pobudza i sprawia, że jest coś niesamowicie kojącego w popijaniu parującej filiżanki. Dlatego dla wysokiej jakości kawy wiele osób zaopatruje się w odpowiedni, profesjonalny sprzęt do jej przyrządzania. Każdy kawosz zgodzi się z tym, że nic nie zastąpi aromatu dobrze zaparzonego napoju. Ekspresy do kawy sprawdzają się nie tylko w domu, do osobistego użytku, ale także w każdej pracowniczej stołówce, kawiarence czy nawet w biurze. Te urządzenia jednak mogą się zepsuć w nieoczekiwanym momencie z najróżniejszych przyczyn. W razie jakichkolwiek problemów i usterek tego sprzętu ważne jest zainwestowanie w profesjonalny serwis ekspresów.

Główne przyczyny awarii ekspresów do kawy

Istnieje wiele rodzajów ekspresów do kawy, które dopasują się do każdego, w zależności od potrzeb – zaczynając od prostych ekspresów przelewowych, poprzez kawiarki elektryczne, ekspresy kolbowe (wysokociśnieniowe), kombinowane czy automatyczne. Właśnie przy tego typu bardziej skomplikowanych sprzętach zdarzają się nieprzewidziane usterki. Jest to spowodowane obecnością wielu mniejszych elementów składających się na pełną konstrukcję. Konieczna jest wtedy szybka i profesjonalna naprawa ekspresów.
Główną przyczyną awarii tych maszyn jest brak podstawowej, dobrze zaplanowanej konserwacji. Setna z kolei kawa parzona tym samym urządzeniem powinna być tak samo dobra jak pierwsza. Regularny serwis ekspresów co 6 lub 12 miesięcy to absolutna podstawa. Zapobiegawcza konserwacja sprzętu jest w tym wypadku jak coroczny przegląd samochodu – podczas serwisowania cała maszyna jest dokładnie sprawdzana od środka.
Najczęstszymi przyczynami awarii ekspresów do kawy są problemy z ich przepływem lub ciśnieniem. Niedokładnie czyszczona z pozostałości zmielonej kawy może łatwo spowodować zablokowanie się zaparzacza w maszynie. Problemem mogą być także zużyte uszczelki lub uszkodzenia dyszy parowej (a dokładniej elektrozaworu, który wspomaga jej działanie). W przypadku automatycznego ekspresu do kawy częścią najbardziej narażoną na mechaniczne uszkodzenia jest wewnętrzny młynek do kawy. To zazwyczaj pierwszy element, który zawodzi. Najczęściej jest to spowodowane nadużywaniem tego elementu albo obchodzeniem się z nim w nieprawidłowy sposób. Problem pojawia się też wtedy, gdy do wnętrza urządzenia dostaje się woda. Zalanie elektroniki ekspresu bardzo łatwo może spowodować spięcie. Często też ze względu na złą jakość wody w urządzeniach pojawia się kamień.

Jak działa profesjonalna naprawa ekspresów w Krakowie i Wrocławiu?

Aby mieć pewność, że przyrządzona przez nas kawa będzie miała niepowtarzalny smak i aromat, konieczny jest zakup dobrego ekspresu. Jak wiemy, wybór jest bogaty – jednak jak każde urządzenie, nawet najlepszy ekspres do kawy może ulec usterce lub potrzebować konserwacji. Espresso Centrum Serwisowe to profesjonalny serwis ekspresów działający w dwóch oddziałach – we Wrocławiu i w Krakowie.
Naprawianie nowoczesnych ekspresów do kawy na własną rękę nie jest najlepszym pomysłem. W ten sposób można tylko zaszkodzić maszynie i stracić czas oraz pieniądze. Ręką przeszkolonego serwisanta naprawa ekspresów do kawy nie zajmuje wiele czasu, a Ty zaoszczędzisz sobie stresu i niepewności. We Wrocławiu i w Krakowie w Espresso Centrum Serwisowym pracuje wykwalifikowany personel, doskonale obeznany z budową i specyfiką wszystkich najbardziej znanych na rynku marek. Nie są tam obce nowe technologie i pojawiające się trendy, dlatego serwis ten podejmie się naprawy każdego rodzaju ekspresu. W razie usterki klient może wybrać pomiędzy oryginalną częścią danego ekspresu albo sprawdzonym, dobrej jakości zamiennikiem. Można liczyć na szybką i skrupulatną naprawę ekspresu, a także na całkowitą terminowość. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości profesjonalna obsługa klienta służy poradą.