auto

Jak sprawdzić samochód przed kupnem?

W poniższym artykule dowiesz się, dlaczego zakup samochodu używanego może być najlepszym możliwym wyborem. Przedstawimy Ci listę TOP 5 modeli, które Polacy wybierają najczęściej oraz poradzimy Ci co należałoby sprawdzić przed dokonaniem zakupu. 

Czy warto kupić samochód używany? 

Największą zaletą zakupu samochodów używanych jest oczywiście ich cena. Najczęściej modele 2/3-letnie mogą być nawet o kilkadziesiąt tysięcy tańsze niż nowe samochody prosto z salonu. Wynika to z tego, że samochodu z każdym rokiem tracą na wartości, chyba że chodzi oczywiście o luksusowe samochody takie jak Lamborghini, Ferrari czy Rolls Royce. Co ciekawe, utrata wartości samochodów nowych następuje już w momencie opuszczenia salonu samochodowego poprzez nabywcę auta. 

Portale ogłoszeniowe takie jak OLX czy OTOMOTO oferują nam setki ogłoszeń każdego dnia z całej Polski, dzięki temu możemy stale przebierać w ofertach. Możemy tym samym zakupić swój wymarzony model według swoich preferencji. 

Jakie samochody używane są najczęściej wybierane przez Polaków? 

Rynek samochodów używanych w Polsce kwitnie. Zastanawiasz się na co najczęściej decydują się Polacy? Lista TOP 5 wygląda następująco: 

  1. Audi A4 – ten model w dalszym ciągu kojarzy się z luksusem, trwałością oraz świetną jakością wykonania. Producent umożliwił nam wybór wśród wielu opcji, zarówno pod kątem silnika, jak i samego napędu. Zdecydowanym bestsellerem okazują się modele wyposażone w znany wszystkim system Quattro. 
  2. BMW 3 – model szczególnie uwielbiany wśród młodych osób, którym zależy zarówno na charakterystycznym designie jak i bardzo dobrych osiągach. Tutaj również mamy do wyboru wiele opcji silnikowych, w tym kilka naprawdę mocnych. 
  3. Citroen C5 – przedstawiciel francuskiej motoryzacji, który wprowadził sporo nowoczesnych technologii na przykład do wnętrza. Jest bardzo wygodny w codziennej eksploatacji. 
  4. Ford Focus – na tle konkurencji wyróżniają go bardzo niskie koszty użytkowania. Kierowcy tego modelu zwracają również uwagę na bardzo dobre prowadzenie jak na tę półkę cenową.
  5. Mercedes C klasa – przedstawiciel segmentu premium, który dla wielu Polaków jest celem, na który pracują i do którego dążą. Elegancki i masywny design sprawia, że z pewnością nikt nie przejdzie obok naszego samochodu obojętnie.

W zestawieniu najpopularniejszych samochodów królują więc samochody niemieckie, które zachwycają zarówno niezawodnością, jak i jakością wykonania oraz ciekawym, interesującym wyglądem. Oprócz wskazanych pięciu modeli, z pewnością na rynku znajduje się wiele ofert związanych, chociażby z Volkswagenem Passatem, Oplem Corsą czy Toyotą Yaris, których na drodze również znajdziemy mnóstwo. 

Zakup używanego samochodu może być więc świetnym rozwiązaniem, które pozwoli nam zaoszczędzić sporo pieniędzy. Musimy jednak uważać na ewentualne usterki samochodu, o których poprzedni właściciel mógł po prostu nie wiedzieć. W innym przypadku zakupione auto może się okazać tak zwaną skarbonką bez dna, która może pochłonąć wiele tysięcy. 

Jak należy sprawdzić samochód przez jego kupnem? 

Sprawdzenie samochodu przed zakupem to nie lada wyzwanie. Będzie to szczególnie trudne, kiedy nie znamy się na motoryzacji i nie wiemy nic o najpopularniejszych usterkach bądź częściach samochodowych. 

W takiej sytuacji z pomocą przychodzi firma https://www.autotesto.pl/sprawdzanie-auta-zielona-gora/, która doskonale wie, jak sprawdzić auto przed kupnem. Specjaliści zweryfikują dla Ciebie ogłoszenia aut, dzięki czemu będziesz pewny, w jakim stanie technicznym znajduje się dany samochód. Rzeczoznawca oszacuje również, czy cena na ogłoszeniu nie jest wygórowana, dzięki czemu zyskasz pewność zakupu auta, za które nie przepłacisz. Wart uwagi jest również czas realizacji, który najczęściej nie przekracza 2-3 dni roboczych, dzięki czemu spełnisz swoje marzenia najszybciej jak to będzie możliwe. 

Dzięki temu artykułowi wiesz już jak sprawdzić samochód przed kupnem, aby podjąć świadomą i jak najlepszą decyzje zakupową, której nie będziesz żałować.