Jaki dystrybutor wody wybrać?

Współcześnie wiele osób rezygnuje z kupowania zgrzewek wody w plastikowych butelkach ze względów ekologicznych inwestując w filtry oraz wszelkiego rodzaju saturatory. Pozostaje jednak pytanie, czy filtrowana woda w dzbankach dostarcza organizmowi najpotrzebniejszych mikro i makroelementów, które mają duży wpływ na nasze zdrowie. Nie jest tajemnicą, że dziennie spożycie wody przeciętnego dorosłego wynosi ok. 2l. Czy to jednak wystarczy? Badania pokazują, że nie zawsze przefiltrowana kranówka jest wskazana, przez co chcąc zadbać o zdrowie tak naprawdę sobie szkodzimy. Co zatem powinniśmy pić? Odpowiedź brzmi: wodę uwodornioną. Tak więc chcąc zaopatrzyć się w dystrybutor wody, wybierzmy ten, który będzie nasycał ją wodorem i oczyszczał. Poniżej wyjaśnimy dlaczego.

Nie zaśmiecaj środowiska i swojego organizmu

Niewłaściwe nawyki żywieniowe oraz przebywanie w zanieczyszczonym środowisku powoduje zwiększenie ilości wolnych rodników w naszym organizmie. Ta nazwa nie kojarzy się zbyt dobrze i prawidłowo, ponieważ to właśnie wolne rodniki są odpowiedzialne w dużej mierze za nasze złe samopoczucie oraz złą kondycję zdrowotną, co z kolei prowadzi do licznych powikłań zdrowotnych, przyspieszenia procesu starzenia i wzrostu ryzyka pojawienia się choroby nowotworowej. Jak temu przeciwdziałać? Aby zadbać o dobrą kondycję zdrowotną powinniśmy częściej sięgać po wodę uwodornioną, która jest oczyszczona z wolnych rodników i wchłania się do organizmu szybciej niż jakakolwiek inna woda przefiltrowana.
W ciągu ostatnich kilku lat woda uwodorniona była poddawana licznym testom klinicznym. Naukowcy są zgodni co do jej pozytywnych właściwości mających wpływ na organizm człowieka. Okazuje się, że obecność wodoru w wodzie wpływa na efektywność leczenia między innymi takich schorzeń jak cukrzyca, dna moczanowa, reumatyzm oraz niektóre choroby serca. Co więcej, woda wodorowa jest dedykowana w szczególności sportowcom, ponieważ wpływa ona na szybszą regenerację oraz zmniejsza bóle mięśni. Ostatecznie każdy chce dbać o swoje zdrowie, dlatego dystrybutor wody uwodornionej jest zalecany zarówno dorosłym, jak i dzieciom, seniorom oraz kobietom w ciąży. Nie bez powodu dzięki swoim właściwościom uzdrawiającym nazywa się ją „wodą życia”.

Proste w obsłudze i konsumpcji

Jak uzyskać taką wodę? Dużą popularność na rynku zyskuje ostatnio dystrybutor wody uwodornionej i oczyszczonej. To urządzenie jest przeznaczone do filtrowania wody i podgrzewania jej do odpowiedniej temperatury.
Dystrybutor jest wyposażony w trzy filtry: pierwszy zapobiega przedostaniu się zanieczyszczeń mechanicznych, drugi usuwa mikro cząsteczki, takie jak chlor i fluorki, które często są obecne w wodzie pozyskiwanej z wodociągów, zaś trzeci wzbogaca naszą ciecz w minerały poprzez proces alkalizacji, w którym woda zostaje oczyszczona za pomocą cząsteczek aktywnego węgla.
Sama obsługa dystrybutora wody uwodornionej jest prosta i intuicyjna. Urządzenie jest wyposażone w panel dotykowy, który pozwala na wydawanie poszczególnych poleceń. Ciekawym dodatkiem jest opcja podgrzewania wody przefiltrowanej od 25 do 100 stopni Celsjusza, dlatego dzięki dystrybutorowi jesteśmy w stanie zaparzyć herbatę w odpowiedniej temperaturze.
Sam proces filtrowania trwa 3 sekundy, a całkowita pojemność zbiornika na wodę z kranu wynosi od 6 do 8 l. Jedyne co musisz zrobić, to ustawić szklankę lub kubek pod kranikiem i wybrać odpowiedni program.
Sprzęt nie zajmuje dużo miejsca, nie zużywa dużo prądu, a jego prosta obsługa może sprawić frajdę dzieciom. Jeden z najpopularniejszych dystrybutorów wody uwodornionej i oczyszczonej obecnych na rynku można obejrzeć i zamówić na stronie sklepu Zdrowa Mama: https://aplikacjazdrowamama.pl/. W opiniach klientów, którzy zdecydowali się na zakup dystrybutora takiej wody możemy zauważać zgodność, że picie wody uwodornionej i oczyszczonej znacząco poprawiło ich kondycję i jakość życia.
Warto dodać, że urządzenie jest niewielkie i estetyczne, dlatego można je postawić w kuchni obok ekspresu do kawy. Coraz więcej ludzi decyduje się na dystrybutor ze względów zdrowotnych  i ekologicznych. Dzięki temu urządzeniu nie będziesz zmuszony podczas kolejnych zakupów dźwigać ciężkich zgrzewek wody lub stale wymieniać filtr do dzbanka. Dodatkowo możesz realnie wpłynąć na zmniejszenie ilości butelek plastikowych w obiegu. Dotychczas wielu konsumentów skorzystało z dystrybutora i zachwala ten zakup, którego wartość przekłada się na jakość oczyszczonej wody.