Jakie krzesła konferencyjne wybrać?

Odpowiednie wyposażenie sali konferencyjnych ma bardzo duże znaczenie. Z pewnością powinien w niej stanąć duży, praktyczny stół, a także zestaw krzeseł. Umiejętny dobór krzeseł jest bardzo ważny, ponieważ w pomieszczeniu odbywają się długie rozmowy handlowe, negocjacje, sympozja i szkolenia. Istotny jest więc komfort i wygoda. Warto więc wiedzieć, w jaki sposób wybrać krzesła do sali konferencyjnej oraz z czym to się wiąże.

Kwestie ergonomiczne

Przede wszystkim wybierając nowoczesne krzesła do sali konferencyjnej, należy wziąć pod uwagę kwestie ergonomiczne. Wbrew pozorom pozycja siedząca nie sprzyja w żaden sposób odpoczynkowi, dlatego pracownicy, którzy spędzą kilka godzin na krzesłach, muszą mieć zapewniony najwyższy komfort. Ergonomiczny fotel to gwarancja wydajnej i zdrowej pracy.

Zbyt twarde siedziska wykonane z drewna czy plastiku z pewnością nie sprawdzą się podczas długich spotkań. Nie będą się one dobrze prezentowały, ponieważ nie są zbyt profesjonalne, nie będą także wygodne i zdrowe dla kręgosłupa. Siedząc na nich, pracownicy z pewnością będą zmęczeni i zniecierpliwieni.

Wśród krzeseł konferencyjnych szczególnym zainteresowaniem cieszą się typowe fotele na kółkach. Są one wyposażone w wyprofilowane siedzisko i oparcie, a także w wygodny zagłówek, który można dowolnie regulować. Takie rozwiązanie z pewnością idealnie się sprawdzi na spotkaniach z kontrahentami. Niestety warto zaznaczyć, że tego typu fotele zajmują dużo miejsca, dlatego nie jest to rozwiązanie praktyczne.

Dlatego dobrą praktyką jest wybór krzeseł, które są dedykowane specjalnie salom konferencyjnym. Powinny mieć one wygodne i miękkie siedziska, a także właściwie wyprofilowane oparcie. Dzięki temu kręgosłup nie będzie przemęczony, nawet po wielu godzinach siedzenia. Ciekawym rozwiązaniem są także krzesła konferencyjne składane. Znajdziesz takie na: https://www.contino.pl/katalog/krzesla-konferencyjne

Najlepsze materiały

Krzesła konferencyjne powinny być wykonane z właściwego materiału. Producenci oferują naprawdę różne rozwiązania. Dużym zainteresowaniem cieszą się fotele ze skóry ekologicznej, naturalnej lub z tapicerki.

Skurzane fotele prezentują się bardzo efektownie i nowocześnie. Najbardziej popularne są krzesła z czarnej lub brązowej skóry, jednak wiele osób decyduje się na mniej standardowe rozwiązania jak np. czerwone czy żółte krzesła. Kolor należy dopasować do ogólnego wystroju sali konferencyjnej, a także od preferencji właściciela. Naturalna skóra to także materiał trwały, który nie pęka, ale wymagana jest jego właściwa pielęgnacja. Eko- skóra to materiał tańszy, jednak przeciera się on i pęka.

Z kolei krzesła konferencyjna tapicerowane, są bardzo wytrzymałe i przyjemne w dotyku. Tapicerka lepiej oddycha niż skóra, wymaga ona jednak regularnego prania i odkurzania.

Funkcjonalność foteli

Krzesła przeznaczone do sali konferencyjnej oprócz tego, że będą komfortowe i atrakcyjne wizualnie, powinny także być funkcjonalne. Należy wybierać lekkie meble, które z łatwością można przenosić z miejsca na miejsce. Masywne krzesła będą dużym utrudnieniem, w wielu sytuacjach. Ułożenie mebli w salach konferencyjnych czasem się zmienia, np. inne rozstawienie jest konieczne w przypadku szkoleń, a inne w przypadku konferencji.

Można wybrać krzesła na płozach, na kółkach czy zwyczajnych stopkach. Krzesła obrotowe mogą się sprawdzić w niewielkich pomieszczeniach. Do nowoczesnych wnętrz, dobrze się sprawdzą krzesła na nodze talerzowej. Jest ona smukła i atrakcyjna wizualnie.

W większych salach konferencyjnych można także zdecydować się na wykorzystanie krzeseł, które nadają się do sztaplowania. Dzięki temu można spróbować łączyć fotele w rzędy np. podczas wykładów. Dodatkowym atutem są krzesła, do których można dokupić wygodne podłokietniki czy specjalne pulpity przeznaczone do pisania.

W sklepach dostępne jest naprawdę wiele modeli krzeseł, które idealnie nadają się do sali konferencyjnych. Warto zapoznać się z ofertą i zdecydować się na zakup najlepszych modeli, które będą idealnie pasowały do danego pomieszczenia.