Z czym łączyć zergarek G-Shock?

Odpowiednio dobrany zegarek G-Shock daje ogromne możliwości dopasowania go do różnych ubrań. Producent tych zegarków, czyli Casio, stworzył wiele ich modeli, których grupą docelową są zarówno eleganccy mężczyźni, jak i również sportowcy. Jak jednak dopasować zegarek pod określony styl mężczyzny? Zapraszamy do lektury!

Zalety zegarka Casio G-Shock

Prawie 40 lat temu, kiedy powstawał pierwszy zegarek G-Shock (1983 rok), jego głównym celem był antywstrząsowy system, dzięki którym miał zapobiegać upadkom z dużych wysokości i silnym uderzeniom. Od tego czasu seria przeszła totalną ewolucję zarówno jeżeli chodzi o funkcjonalność zegarka, jak i wygląd. Wciąż zachowuje swój pierwotny zamysł, czyli stworzenie produktu dla klienta, który chce czegoś więcej niż klasyczny zegarek ograniczający się jedynie do wyświetlenia godziny na analogicznych tarczach.
Dziś zegarki są wyposażone w wiele funkcji, o których jeszcze kilkanaście lat temu my, jako konsumenci nie mieliśmy prawa nawet myśleć:

  • 5 alarmów,
  • połączenie z telefonem,
  • waveceptor, czyli łączenie się poprzez fale radiowe z zegarami atomowymi,
  • zgubiony telefon, dzięki któremu można odnaleźć swój smartphone za pomocą uruchomienia alarmu dźwiękowego.

Przede wszystkim jednak zegarki G-Shock to gwarancja dobrze skonstruowanego mechanizmu od Casio. W nowoczesnych zegarkach koperta jest stworzona ze stali, a mechanizm typu solar zasilany jest za pomocą energii słonecznej – panele słoneczne umieszczone są pod tarczą zegarka. Dużą ich zaletą jest brak konieczności nakręcania i przede wszystkim nie trzeba w nich wymieniać baterii. Główną funkcją, która ciągle pozostaje niezmienna, to system G-Shock, który uodparnia zegarek na wszelkiego typu wstrząsy i inne mechaniczne uszkodzenia. 
Zegarki G-Shock mają bardzo dobre opinie, ze względu na to, że służą dziś zarówno osobom uprawiającym sport, jak i wspaniale komponują się z eleganckim ubiorem. 

Jaki zegarek G-Shock dopasować do sportowego stylu?

Przykładem modelu dla sportowców może być zegarek Casio G-SHOCK DW-9052-1VER, który świetnie się sprawdzi we wszelkiej aktywności. Cyfrowy wyświetlacz ułatwia pokazywanie godziny, co jest ogromnie ważne podczas takich czynności, jak jazda na rowerze czy bieganie. Model ten posiada klasę wodoszczelności 200M, dzięki której będziesz mógł korzystać z niego podczas brania prysznica, a nawet idealnie sprawdzi się podczas pływania czy nurkowania do głębokości 200 metrów. Zegarek jest wyposażony w funkcję podświetlania, co pozwala na użytkowanie go podczas wieczornych eskapad, więc jeżeli lubisz pobiegać, gdy ulice są już opustoszałe i jest ciemno, to będziesz mógł zobaczyć czas aktywności za pomocą cyfrowego stopera.

Czy modele G-Shock są odpowiednie do eleganckiego ubioru?

Tak, jak najbardziej. Wspomnieliśmy o tym we wstępie, że Casio od wielu lat projektuje modele G-Shock również dla eleganckich mężczyzn. Takim modelem może być zegarek Casio G-SHOCK GST-B100D-1AER wyposażony w system Tough Solar, który zasila zegarek energią słoneczną. Ponadto koperta oraz bransoleta została stworzona ze stali szlachetnej. Pomimo bardzo klasycznego wyglądu, zegarek posiada funkcję połączenie z telefonem, dzięki której będziesz mógł znaleźć swojego zagubionego smartfona. 
Jest to zegarek, który zdecydowanie możesz założyć na różnego rodzaju uroczystości i będziesz mieć gwarancję, że niejedna kobieta zwróci na niego uwagę. Oczywiście, można go nosić również na co dzień lub na dowolną okazję.

Gdzie można kupić zegarki G-Shock?

Oczywiście w dzisiejszych czasach nie jest trudno o zakup zegarka, istnieje wiele sklepów, w których możesz kupić zegarki G-Shock, jednak z całego serca polecamy Ci sklep www.zegarmistrz.com, w którym znajdziesz wiele modeli z tej serii – zarówno te klasyczne, poprzez casualowe, jak i te przeznaczone do aktywności fizycznej. Sklep wyróżnia już ponad 120 lat tradycji, która w połączeniu z fachową i profesjonalną obsługą służy klientom. 
Zachęcamy również do odwiedzenia stacjonarnych sklepów, które znajdują się w Krakowie przy ul. Szewskiej 12 oraz Podgórskiej 34 w Galerii Kazimierz.