Zabawki dla dziewczynek – jakie wybrać?

Wybór odpowiednich zabawek dla dziecka to odwieczny dylemat wszystkich rodziców. Jednak jest pewna grupa uniwersalnych produktów, które sprawdzą się przede wszystkim dla dziewczynek dopiero wyrabiających swój gust oraz opinie na różne tematy. Dlatego warto obserwować zachowania, pasje i zajęcia, które sprawiają przyjemność naszym maluchom. Nie ma przecież nic lepszego niż zabawka, która nawiązuje do ulubionych obowiązków czy hobby. Dzięki temu nie zostanie szybko odstawiona w kąt jako przedmiot, który się znudził. Jaka zabawka dla dziewczynki będzie najlepszym wyborem?

Zabawki do piaskownicy – jakie wybrać by długo służyły dziecku?

Zarówno najmłodsze, jak i nieco starsze dzieci wyrażają często chęć zabawy w piasku i budowy zamków czy lepienia babek. Jest to świetna rozrywka, a przy tym aktywność wyrabiająca ruchy. Branża, która specjalizuje się w produkcji zabawek do piaskownicy oraz akcesoriów pozwalających na zabawę w piasku, proponuje rodzicom liczne produkty, które zapewniają przede wszystkim możliwość rozwoju motoryki oraz umiejętności pracy w zespole. Ponadto warto wspomnieć o tym, że zabawa w piasku uczy samodzielności oraz radzenia sobie w nowych sytuacjach, których wcześniej dziewczynka czy chłopiec nie doświadczyli.

Zabawka dla dziewczynki, której może ona użyć w piaskownicy, wcale nie musi być krzykliwie różowa czy czerwona. Może to być dowolny kolor, który upodobała sobie mała operatorka koparki czy wywrotki. Ważne natomiast, by zestaw do piaskownicy był wysokiej jakości, co zapobiegnie szybkiemu zniszczeniu zabawek. Wato celować w ceny ze średniej półki oraz obowiązkowo zapoznać się z etykietą, którą dołącza do produktów producent. Dzięki temu możemy zapoznać się z certyfikatami, które posiada dany przedmiot, a które zdecydowanie mają wpływ na jego wytrzymałość.

Zanik podziału zabawek na różowe i niebieskie jest dobrodziejstwem obecnych czasów, gdyż nikogo nie dziwi już córka z tatą, która idzie do piaskownicy z niebieskim czy zielonym kompletem zabawek. Dzięki temu rodzice nie marnują długich godzin na poszukiwanie akcesoriów w odpowiedniej kolorystyce, która byłaby zgodna ze stereotypowym myśleniem.

Zabawki drewniane i akcesoria do zabawy „w dom”

Lalka, domek dla lalek czy inne stereotypowo „dziewczyńskie” artykuły kojarzące się z zabawą w dom czy ogrodnictwem to zwykle najbardziej typowe zabawki dla dziewczynki. 10 lat to faktycznie wiek, kiedy młode damy szczególnie chętnie sięgają po tego typu akcesoria. Jednak dzięki coraz większej otwartości społecznej oraz zanikowi podziałów obecny wybór zabawek nie jest już tak oczywisty. W sklepach z akcesoriami dla dzieci – np. na stronie https://zabawanastodwa.pl/k/zabawki-dla-dziewczynek/ – można wybrać sporo produktów „unisex” które eliminują wiele problemów dotyczących doboru zabawek ze względu na płeć dziecka, w tym i te wizualne. Dzięki otwartości nieco starszych dzieci i ich bardziej zdecydowanemu gustowi nawet dziesięciolatki będą zachwycone niebieskim domkiem czy zieloną taczką.

Zabawki ćwiczące kreatywność

Zabawki dla 8 latki – dziewczynki nieco młodszej – można ukierunkować również w stronę tych pasji, które dopiero się u niej rozwijają. I tak, jeśli ośmiolatka fascynuje się farbami i malowaniem, można kupić jej sztalugę i kilka sztuk płótna w ramce, by bawiła się w malarkę. Idealnym pomysłem na zabawki dla dzieci w tym wieku są również klocki. Rynek zabawkowy w tej kategorii oferuje wiele serii, rozwiązań technologicznych (np. klocki pozwalające budować roboty) czy zestawów, które usatysfakcjonują niejedną przyszłą konstruktorkę podczas wielogodzinnych zabaw tego typu produktami.

Zabawki do jeżdżenia

Hitem ostatnich lat są również wszelkiego rodzaju zabawki, które udają pełnowymiarowe samochody czy maszyny rolnicze. Wiele z nich jest nawet wyposażonych w elektryczny napęd, który pozwala na jazdę nimi i używanie gazu oraz hamulca. Zauważyć można również wyraźny rozwój branży rowerowej. Rowerek zawsze będzie idealnym prezentem dla młodej sportsmenki, która dopiero wkracza w świat sportu i poznaje jego zalety. Znajdziesz takie i podobne na następującej stronie: petiteclub.pl.

To, jaka zabawka dla dziewczynki zostanie finalnie wybrana, zależy przede wszystkim od gustu samej zainteresowanej oraz możliwości finansowych rodziców. Ważne, żeby był to przedmiot, który pozwoli się dziecku rozwijać – ćwiczyć kreatywność albo fizyczne i manualne umiejętności.