Gdzie kupić mieszkanie we Wrocławiu?

Wrocław to nie tylko piękny zabytkowy Rynek, 100 mostów, czy romantyczny Ostrów Tumski. To miejsce pełne niesamowitego klimatu, lokalnych sklepów, czy restauracji, osiedlowych aktywności i zieleni. To jedno z najlepiej ocenianych miejsc do osiedlenia się w Polsce. Gdzie kupić mieszkanie we Wrocławiu? Nad tym pytaniem zastanawiasz się nie tylko, jeśli zamierzasz dopiero przeprowadzić się do miasta, ale także, jeśli mieszkasz już tu przez chwilę i planujesz osiedlenie się w danym miejscu na dłużej.

Gdzie kupić mieszkanie we Wrocławiu?

Na tak postawione pytanie nie ma oczywiście jednej poprawnej odpowiedzi. Najłatwiej byłoby odpowiedzieć- „to zależy”, ale to nie wystarczy. Rynek mieszkaniowy Wrocławia jest bardzo duży. Deweloperzy prężnie stawiają nowe osiedla- zarówno w centrum, gdzie wydawałoby się już nic nie zmieścić, jak i na obrzeżach- w spokojniejszych okolicach. Dużą część ofert stanowią też lokale z rynku wtórnego- tu przedział lokalizacji jest jeszcze większy. Od czego więc zależy jej wybór?

Podejmując decyzję o tym, gdzie kupić mieszkanie we Wrocławiu koniecznie weź pod uwagę aktualną i przyszłą sytuację życiową, m.in.

– dojazd do pracy- zwróć uwagę na aktualne zatrudnienie swoje i członków rodziny oraz plany na przyszłość. Uwzględnij możliwość dojazdu transportem publicznym, rowerem, możliwości dojazdu do węzłów komunikacyjnych. Oszacuj, ile zajmuje Ci dojazd z rozważanych miejsc w godzinach szczytu. Jeśli dużo podróżujesz służbowo- odpowiednie będą także lokalizacje przy drogach wylotowych,

– dojazd do centrum/ pozostałych odwiedzanych miejsc- sprawdź dojazdy do najczęściej odwiedzanych przez Ciebie miejsc- nieistotne, czy będzie to szkoła dla dziecka, czy klub tenisowy. Weź pod uwagę zarówno transport miejski lub rower, hulajnogę, czy auto,

– bliskość sklepów i restauracji- zobacz, jak będzie wyglądał dojazd do miejsc najważniejszych dla zaspokojenia potrzeb życiowych,

– bliskość natury, placów zabaw, parków, czy każdych innych terenów, które szczególnie Cię interesują. Niezależnie, czy szukasz miejsc do wypoczynku dla siebie, czy dla swoich dzieci- koniecznie uwzględnij, czy rozpatrywany rejon miasta posiada wymagane obiekty

Mieszkania z rynku pierwotnego, czy wtórnego?

Wybór, który stoi przed Tobą to rodzaj mieszkania- do wyboru są mieszkania rynku pierwotnego i mieszkania rynku wtórnego. We Wrocławiu znajduje się wiele interesujących ofert w obu przypadkach. Decydując się na zakup mieszkania z rynku pierwotnego, kupujesz mieszkanie do własnej aranżacji i wykończenia. Wybierając rynek wtórny, możesz znaleźć miejsce do wprowadzenia się „na już”. To dobra opcja, jeśli zależy Ci na czasie i nie chcesz czekać na zakończenie remontu. Mieszkanie z rynku wtórnego we Wrocławiu nie jest trudne do znalezienia, a wśród ofert znajdziesz cały przekrój metrażu i standardów. Może się okazać, że znajdziesz idealny lokal, w którym nie będzie konieczności wprowadzenia zmian.

Mieszkania rynek wtórny- Wrocław

Rynek pierwotny i jego oferta uzależniona jest od aktualnych inwestycji prowadzonych przez deweloperów na terenie miasta. Rynek wtórny stanowi większe wyzwanie. Jeśli zależy Ci na zakupie takiego mieszkania- do wyboru masz większą ilość możliwości pod względem lokalizacji.

Jaki rejon miasta jest najlepszy do zamieszkania?

Tutaj także nie ma jednej i uniwersalnej odpowiedzi. Najlepszą lokalizacją dla Ciebie będzie taka, która nie będzie sprawiała konieczności spędzania dużej ilości czasu na dojazdach. Poszukaj miejsca, z którego będziesz mieć optymalne połączenia do najczęściej odwiedzanych miejsc. Czas spędzony na dojazdach niestety często bywa czynnikiem, który przyczynia się do frustracji. Jeśli pracujesz na Wrocławskich Bielanach- lepiej poszukać mieszkania w rejonie Krzyków, Oporowa, czy Ołtaszyna. Jeśli centrum Twojego życia- rodzice, praca, szkoła dla dzieci znajduje się na Psim Polu- wygodniej będzie szukać w tamtej lokalizacji- np. na Zakrzowie. Pracując w centrum i chcąc zapewnić sobie dobry dojazd w każde miejsce miasta, możesz zdecydować się na Stare Miasto, czy Śródmieście. Zwróć jednak uwagę na ceny- zazwyczaj mieszkania w okolicach centrum będą miały wyższą cenę niż te trochę od niego oddalone. Porównując w ten sposób, należy brać oczywiście pod uwagę podobny metraż i standard. Mieszkanie poza centrum wcale nie oznacza braku wygód. Leśnica, Kozanów, Ołtaszyn czy Stabłowice kuszą niższą ceną. Znajdziesz tam jednak niemal wszystko, czego potrzebujesz do codziennego życia- nowoczesne restauracje, sklepy spożywcze i te większe i te lokalne, usługi kosmetyczne, szkoły językowe. Zakładając korzystny dojazd do pracy, warto rozważyć jedną z lokalizacji dalej od centrum- mając określony budżet, potencjalnie zyskasz wtedy kilka dodatkowych metrów. Gdzie zatem kupić mieszkanie we Wrocławiu? Najlepiej zdecydować się na rejon, który zapewni bliskość najważniejszych miejsc, z którymi wiąże się Twoje życie codzienne.