narty

Gdzie na narty z dziećmi?

Wyjazd na narty to czas, na który czekają miłośnicy sportów zimowych. Rodzinne wyprawy wymagają odpowiedniego zaplanowania, tak, aby zarówno dorośli, jak i dzieci mieli zapewnione odpowiednie atrakcje.

Poszukujesz kierunków i ośrodków narciarskich, które zapewnią Twoim dzieciom ciekawe spędzony czas? Poznaj kilka propozycji.

Najlepsze warunki do jazdy, czyli narty za granicą

Wiele osób staje przed dylematem, gdzie na narty z dziećmi warto wybrać się poza granice kraju. Ośrodki we włoskich czy austriackich górach mają przygotowaną ofertę dla każdego. I to nie tylko pod względem samym tras zjazdowych. Oprócz wielokilometrowych nartostrad na turystów czekają tam również liczne atrakcje przeznaczone dla różnych grup wiekowych.

Jeden z chętniej wybieranych kierunków są włoskie Alpy – urokliwe miasteczka są położone stosunkowo blisko Polski, więc nawet dojazd samochodem nie jest uciążliwy.

Gdzie na narty do Włoch z dziećmi?

Warto wybrać miejscowość Folgaria, która stanowi świetne miejsce do wypoczynku i zimowych aktywności dla całej rodziny. To region wyróżniający się łagodnym klimatem oraz zróżnicowanymi trasami. Co czeka na turystów odwiedzających Folgarię?

Oprócz nowoczesnych wyciągów krzesełkowych i nartostrad o różnych poziomach zaawansowania, miłośnicy sportów zimowych mogą skorzystać także z lodowiska czy malowniczo położonych tras biegowych. Miejscowość jest przyjazna rodzinom, dlatego też nie mogło zabraknąć atrakcji dla najmłodszych. Dzieci mogą spędzić aktywnie czas korzystając z parku śnieżnego lub torów saneczkowych.

W tym kurorcie narciarskim dostępne są również szkółki narciarskie, które oferują lekcje już dla najmłodszych dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze snowboardem czy narciarstwem. Dzięki licznym łagodnym trasom maluchy mają idealne warunki do rozwijania swoich umiejętności.

Jeśli więc nadal szukasz miejsca, gdzie z dziećmi na narty warto się wybrać, to położona w Alpach Cymbryjskich spokojna Folgaria będzie idealnym miejscem.

Jak przygotować się do zagranicznego wyjazdu na narty z dziećmi?

Włoskie ośrodki narciarskie cieszą się ogromną popularnością wśród miłośników sportów zimowych z całego świata. Nic dziwnego – długi sezon, świetne warunki pogodowe, kilometry nartostrad z pięknymi widokami i wiele atrakcji poza stokami – to wszystko sprawia, że Włochy są idealnym miejscem do uprawiania sportów zimowych. Warto również wybrać je z myślą o dzieciach, które nie będą narzekać na nudę.

Jak przygotować się do wyjazdu z dziećmi? Po wyborze kurortu, np. w Folgarii, warto wyposażyć pociechy w odpowiedni sprzęt, który umożliwi im komfortowe warunki podczas zjeżdżania na nartach czy zabawy w śniegu. Należy przede wszystkim pamiętać o ciepłych kurtkach, odpowiednich spodniach, a także kasku, który jest podstawowym elementem ubioru każdego narciarza czy snowboardzisty. 

Włoskie Alpy to świetny wybór na rodzinne narty z dziećmi. Kurorty takie jak ten w Folgarii zapewnią Ci niezapomniany urlop, podczas którego będziesz mógł podziwiać piękne widoki, świetnie się bawić i wypocząć tak, jak lubisz.