Gdzie pojechać na narty we Włoszech?

Dla wszystkich narciarzy i miłośników sportów zimowych Włochy są idealnym miejscem. Włoskie Alpy i Dolomity na północy oraz Apeniny w centrum kraju to dwa główne obszary narciarskie we Włoszech. We Włoszech znajduje się duża liczba ośrodków, z trasami narciarskimi wszelkiego rodzaju, co czyni ten kraj jedną z najlepszych destynacji dla miłośników narciarstwa, niezależnie od poziomu zaawansowania. Zapewne zastanawiasz się, gdzie na narty we Włoszech? Oto najlepsze miejsca, gdzie warto się wybrać.

Ortisei, Bolzano

W Val di Gardena znajdziesz kilka z najważniejszych ośrodków narciarskich we Włoszech. Pierwszą z nich jest Ortisei, mała alpejska wioska z centrum, które zachęca do spaceru po dniu spędzonym na nartach. Jest to jeden z najczęściej odwiedzanych ośrodków przez Włochów i narciarzy z całego świata, ze względu na dużą liczbę tras i kilometrów możliwych do przejechania na nartach. Oprócz jazdy na nartach, w tym ośrodku można również uprawiać inne aktywności, takie jak wspinaczka lub wędrówka górska.

Santa Cristina Valgardena, Bolzano

Region Trentino-Alto Adige jest rajem dla narciarzy z długą tradycją narciarstwa. Do tego stopnia, że turystyka sportów zimowych jest jednym z motorów napędowych gospodarki tego regionu. W Val di Gardena znajduje się również ośrodek Santa Cristina. Najlepszym sposobem na dotarcie tam jest lot do Bolzano, a stamtąd do ośrodka.

Selva di Val Gardena, Bolzano

Selva Gardena położona jest w Alpach Dolomitowych. To kolejne z najpopularniejszych miejsc, do których Włosi wybierają się na zimowe wakacje w poszukiwaniu odpoczynku. Stoki oferują wystarczającą ilość kilometrów tras dla wszystkich poziomów zaawansowania narciarzy. Jest to również doskonałe miejsce do uprawiania innych sportów zimowych, takich jak łyżwiarstwo, narciarstwo biegowe, ekstremalna wspinaczka lodowa i snowboarding.

Passo Tonale, Trento

W tym samym regionie, ale w prowincji Trento, znajduje się Passo Tonale, miejsce, w którym znajdziesz wspaniałe trasy narciarskie połączone z niesamowitymi krajobrazami. W stacji znajdziesz wszystko, co niezbędne dla narciarzy, aby cieszyć się wspaniałym dniem spędzonym na nartach. Miejsce jest również dobrze wyposażone w armatki śnieżne, dzięki czemu nie ma problemów w przypadku braku opadów.

Madonna di Campiglio, Trento

Ośrodek ten jest jednym z najlepszych miejsc do jazdy na nartach we Włoszech. Jest to ekskluzywne miejsce z dobrymi trasami zjazdowymi i doskonałą infrastrukturą do uprawiania sportów zimowych, a także restauracjami, ekskluzywnymi sklepami i modnymi barami. Ponadto, Madonna di Campiglio jest jednym z obszarów, gdzie każdy może doskonalić swoje umiejętności, ponieważ miejsce posiada stoki od najbardziej podstawowych do najbardziej zaawansowanych poziomów. Odbywają się tu zawody Pucharu Świata w slalomie. Jest to doskonałe miejsce dla miłośników snowboardu.

Breuil-Cervinia, narty Aosta

Położona w Alpach miejscowość Cervinia jest idealna dla początkujących i średnio zaawansowanych narciarzy, a także słynie z typowej gastronomii regionu. Rozciąga się pomiędzy trzema dolinami. Duża wysokość nad poziomem morza gwarantuje długi sezon, od listopada do maja.

Courmayeur, Aosta

 

Courmayeur, znane również jako „Perła Alp”, położone jest u podnóża słynnego Mont Blanc w regionie Doliny Aosty. Znajdują się tutaj jeden z najbardziej popularnych ośrodków narciarskich – narty Aosta. Po wysiłku można się zrelaksować w okolicznych źródłach termalnych. Wśród włoskich ośrodków narciarskich, Courmayeur jest jednym z najbardziej popularnych wśród rodzin we Włoszech.

Sestriere, Turyn

Sestriere to ośrodek narciarski położony w Turynie. Posiada jedną z najlepszych infrastruktur i tras zjazdowych we Włoszech, będąc częścią kompleksu Via Lattea. Sestriere jest również znane z organizacji Mistrzostw Świata w Narciarstwie w 1997 roku oraz Igrzysk Olimpijskich w 2006 roku. Do tego wszystkiego dochodzi bardzo stabilny klimat sprzyjający uprawianiu narciarstwa.

Livigno, Sondrio

Jest to małe miasteczko w regionie Lombardii, w środku Alp, blisko granicy ze Szwajcarią. W ośrodku Livigno można uprawiać każdy sport na śniegu lub lodzie, dzięki 115 kilometrom tras zjazdowych. Pomimo swoich niewielkich rozmiarów, miejsce jest bardzo urocze i jest bardzo dobrą alternatywą na ferie zimowe.

Cortina d’Ampezzo, Belluno

Naszą listę kończymy na Cortina d’Ampezzo – nowoczesnym ośrodku narciarskim w regionie Veneto, kilka godzin jazdy od Wenecji. W 1956 roku odbyły się tu pierwsze Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Miejsce jest jednym z najbardziej znanych ośrodków narciarskich dla narciarzy z całego świata. Odbywają się tu również Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Alpejskim, Ski Tour i curling.