wnętrze

Jak używać olejki zapachowe do domu?

Zarówno naturalne, jak i syntetyczne olejki zapachowe to sprawdzony patent na to, aby wprowadzić do swojego domu piękny, intensywny zapach. Oczywiście, warto wziąć pod uwagę to, że każdy z nas ma inny gust, a co za tym idzie, odmienna woń będzie dla niego odpowiednia.

Wybór olejków zapachowych do domu przypomina wobec tego trochę wybieranie perfum w drogerii – niektórzy będą podążać w kierunku kompozycji kwiatowych, a inni pozostaną przy cytrusach. Z tego też względu każdy dom pachnie inaczej. Nie zmienia faktu, że istnieje przynajmniej kilka sposobów na to, jak wykorzystywać olejki zapachowe. Jak używać ich na co dzień, aby nasze mieszkanie pachniało świeżością?

Najefektywniejsze rozprowadzanie woni w domu? Olejki zapachowe! Jak używać tego typu produktów?

Szeroką gamę olejków różnego rodzaju znajdziemy na stronie https://pachnacaszafa.pl/kategoria-produktu/produkty/olejki-zapachowe/. Jednorazowo powinno się wykorzystywać zaledwie kilka kropel takiego produktu, ale oczywiście trzeba wziąć pod uwagę, że niektóre zapachy mogą być intensywniejsze i bardziej skoncentrowane, a inne o odrobinę mniej.

Najszybciej można taki zapach rozprowadzić w domu z wykorzystaniem specjalnego, elektrycznego dyfuzora zapachów. Do misy wlewamy wodę, a do niej z kolei dodajemy odpowiednią liczbę kropli olejku. Urządzenie rozpyla mieszaninę, dzięki czemu możemy poczuć nową woń w mieszkaniu właściwie od razu. Obok specjalnych dyfuzorów do aromaterapii sprawdza się także nawilżacz powietrza, do którego można wlać olejek zapachowy. Wówczas urządzenie będzie rozprowadzało woń wraz z generowaną parą.

Jeśli natomiast nie interesują nas urządzenia elektryczne, możemy wykorzystać ceramiczny kominek. W odpowiednim miejscu wlewamy odrobinę wody wymieszanej z kilkoma kroplami olejku. Następnie umieszczamy świecę, a poprzez wytworzone ciepło przygotowana mieszanina paruje.

Olejki zapachowe do domu – jak używać, aby skutecznie otulić się zapachem?

Wybrany olejek zapachowy możemy dodać do wody, którą będziemy myć podłogi. To bardzo dobry sposób na to, aby zaraz po wysprzątaniu mieszkania poczuć czystość w powietrzu. Do tego celu bardzo dobrze sprawdzają się olejki cytrusowe, które kojarzą się ze świeżością. W tym przypadku trzeba tylko uważać, aby nie przesadzić ze zbyt dużą ilością produktu, gdyż jest tłusty. Dlatego zastosowany w nadmiarze może sprawić, że podłoga stanie się niebezpiecznie śliska.

Bardzo dobrym patentem jest wykorzystanie kilku kropel olejku wymieszanego ze sporą ilością wody w spryskiwaczu to odświeżenia pościeli, poduszek czy koców. Wystarczy rozpylić w sypialni nawet bardzo delikatną mgiełkę, aby poczuć orzeźwiający lub kojący zapach.

Jak stosować olejki zapachowe pod kątem ich rodzaju?

Różne zapachy oddziałują na nas w odmienny sposób. Można je więc wykorzystywać do konkretnych zastosowań. Olejki cytrusowe zazwyczaj działają orzeźwiająco i pobudzająco. Dają uczucie świeżości oraz czystości, stąd też są polecane do stosowania podczas sprzątania, ale też wtedy, gdy chcielibyśmy dodać sobie energii.

Delikatne zapachy kwiatowe są polecane w szczególności latem, kiedy chcielibyśmy poczuć wakacyjną atmosferę i wprowadzić woń sezonowych roślin także do swojego mieszkania. Istnieje również niezwykle szeroka gama zapachów świątecznych, które wykorzystuje się sezonowo, ponieważ kojarzą się z konkretnym czasem w roku.

Jak używać olejków zapachowych, aby poczuć się lepiej? Mięta jest zapachem nie tylko orzeźwiającym, ale także pozwala skutecznie zwalczyć uporczywy ból głowy. Idąc o krok dalej, liczne mieszanki aromatycznych ziół, na przykład te zawierające w sobie eukaliptus sprawdzają się przy problemach z zatkanymi zatokami lub też wtedy, kiedy leczymy infekcję górnych dróg oddechowych. Ostatnią propozycją jest olejek lawendowy. To idealna propozycja na spokojny wieczór, kiedy chcemy odpocząć, wyciszyć się i złapać dystans. Ta roślina łagodzi bowiem stres, a także ułatwia zasypianie – stąd też najlepiej korzystać z niej bezpośrednio przed pójściem spać.