krzesło biurowe

Jak wybrać odpowiednie krzesło biurowe?

Siedząc 8 godzin dziennie w biurze, pracownik pragnie, aby mógł pracować wygodnie w komfortowych warunkach. Bardzo ważna jest odpowiednia temperatura, czy regularne przerwy na tzw. “rozprostowanie nóg”. Jednak równie ważnym aspektem, który niestety często jest pomijany, jest wygodne krzesło biurowe. Źle dobrane siedzisko może przyczynić się do powstawania różnego rodzaju schorzeń związanych z układem kostnym, a konkretnie z kręgosłupem. Dlatego bardzo ważne jest, aby krzesło biurowe gwarantowało komfortowe warunki pracy przez cały dzień.

Krzesło czy fotel?

Wiele osób zastanawia się, czy do pracy w biurze lepiej nada się fotel, czy może krzesło. Wszystko zależy głównie od tego, ile godzin dziennie pracownik pracuje w trybie siedzącym. Fotele biurowe są dużo cięższe i mało elastyczne. Reguluje się w nich jedynie nachylenie oraz wysokość oparcia. Sprzęty te pełnią głównie funkcję reprezentacyjną. Ze względu na swoją hermetyczną, tapicerowaną powierzchnię, niezbyt sprawdzają się latem. Po dłuższym siedzeniu (co najmniej 2 godziny) fotel staje się niekomfortowy i trudno na nim usiedzieć.

Krzesła biurowe są z kolei dużo bardziej elastyczne i mniejsze od foteli. Posiadają szereg elementów, które można regulować zgodnie z własnymi preferencjami. Świetnie sprawdzają się w przypadku zwykłej pracy w biurze. Zapobiega powstawaniu schorzeń kręgosłupa oraz układu mięśniowo-szkieletowego. Jeżeli ktoś już cierpi na te schorzenia, krzesło pomoże uniknąć pogłębiania się ich.

Wygodne krzesło biurowe — jaką mechanikę wybrać?

Przy wyborze odpowiedniego krzesła biurowego należy wziąć pod uwagę szereg elementów. Jednym z nich jest mechanika, na jakiej oparte jest działanie siedziska. Mechanika synchroniczna, stosowana również w fotelach, polega na tym, że oparcie jest połączone z siedziskiem. Podczas regulacji krzesło odchyla się do tyłu, naśladując ułożenie ludzkiego ciała. Najlepsze krzesła biurowe synchroniczne posiadają również wbudowaną przeciwwagę, która działa na plecy.

Jednak krzesła synchroniczne nie posiadają możliwości regulacji wielu elementów. Inaczej jest w sytuacji mechanizmu asynchronicznego. Model taki posiada wiele opcji dowolnego regulowania siedziska, oparcia, a nawet zagłówka i podłokietników. Dzięki temu każdy pracownik będzie mógł dostosować ułożenie krzesła do własnego sposobu siedzenia. Siedzenie takie pozwala również na ustawienie elementów w taki sposób, aby plecy się nie męczyły i nie dawały o sobie znać po ośmiu godzinach siedzenia.

Krzesło biurowe — jakie elementy można regulować?

Wygodne krzesło biurowe to takie, w którym można regulować wiele elementów. Są to zwykle siedzenia oparte na wyżej wspomnianej mechanice asynchronicznej, czyli takiej, w której siedzisko oraz oparcie pracują niezależnie. Decydując się na taki model warto mieć na uwadze, aby siedzisko można było dopasować na szerokość, bez konieczności wypychania oparcia z bioder. Dobre krzesło biurowe powinno posiadać również regulację siedziska w przód i w tył, a także góra-dół. Pozwoli to dopasować krzesło do najbardziej korzystnej dla pleców pozycji.

Krzesło biurowe powinno posiadać także regulowane oparcie. Powinno ono dokładnie odzwierciedlać pozycję linię kręgosłupa oraz umożliwiać wygodne siedzenie. Bardzo przydatne jest również podparcie bioder, które zmniejsza ich napięcie. Najlepiej, żeby było ono regulowane. Pozwoli to na wygodne ustawienie krzesła zgodnie z własnymi preferencjami. Ważny jest także regulowany zagłówek. Dzięki niemu można odciążyć odcinek szyjny kręgosłupa.

Wygodne krzesło biurowe — gdzie kupić?

Sklepy z zaopatrzeniem biurowym posiadają obecnie bardzo szeroką ofertę krzeseł biurowych. Różnią się one między sobą pod względem mechanizmu, liczby regulowanych elementów, czy materiału. Najlepsze krzesła biurowe można znaleźć na stronie sklepu https://geret.pl/pl/c/Krzesla-biurowe/16. Dostępne tam modele krzeseł biurowych sprawią, że siedzenie po 8 godzin w biurze stanie się dużo bardziej wygodne oraz przyjemniejsze.