strona internetowa

Jak zrobić stronę internetową? Poradnik krok po kroku

Jak zrobić stronę internetową krok po kroku? Pytanie, które stawia sobie wielu przedsiębiorców. Każdy z nich zdaje sobie bowiem sprawę z tego, jak ważna jest obecność takiej witryny. W końcu to dzięki temu można po sobie pozostawić trwały ślad w wirtualnej sieci. Chyba wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jak ważny w obecnych czasach jest internet. Dlatego też na samym początku warto dodać, że zakładanie witryny warto pozostawić w rękach dobrych specjalistów. Po to, aby mieć pewność, że wszystkie elementy zostaną w prawidłowy sposób dopasowane do siebie.

Projekt witryny

Co jednak nie oznacza, że nie można wiedzieć, jak taki proces projektowania powinien się odbywać. W końcu każdy konsument powinien sprawdzić, czy też jego wykonawca w prawidłowy sposób wywiązuje się z powierzonych mu zadań. Jak zrobić stronę internetową html? Zaczynając od jej projektu. Decydując się na założenie strony, w pierwszej kolejności należy odpowiedzieć sobie na kilka pytań, które odnosić będą się do takich kwestii, jak:

  • główny cel strony,
  • docelowa grupa odbiorców,
  • co ma na niej zostać dokładnie umieszczone (sklep, witryna informacyjna),
  • budżet, który może zostać przeznaczony na wykreowanie witryny.

Treść znajdująca się na stronie

Nad tym punktem należy się nieco dłużej zatrzymać, ponieważ to on jest kolejnym krokiem. Każda osoba będąca właścicielem witryny musi spojrzeć na nią obiektywnym okiem – jak potencjalny klient. No właśnie warto wcielić się w rolę swoich klientów, którzy przychodzą na takie strony w konkretnym celu. Jakie chcieliby oni znaleźć informacje na danej stronie? Uwaga! Nie warto budować zbyt długich bloków tekstów, ponieważ nikt nie będzie chciał ich czytać. Im będzie ich mniej, tym większa pewność, że potencjalny odbiorca będzie chciał zatrzymać się na dłużej, zapoznając się z innymi elementami umieszczonymi na stronie.

Domena strony www

Dobra domena www to kolejny czynnik, którego nie można pominąć podczas projektowania stron internetowych. Im będzie ona lepsza, tym większa ilość osób, które będą ją odwiedzać. Aczkolwiek, należy być świadomy, że cena za domenę uzależniona jest dokładnie od końcówki. Niewinne litery (np. .pl, .com, .eu) mają znaczący wpływ na to, jak zostanie dokładnie uszczuplony budżet. Są takie miejsca, gdzie na samym początku domena udostępniana jest za darmo na pewien okres. Skoro ktoś na początku swojej działalności gospodarczej ma uszczuplony budżet, może powinien pomyśleć o takim właśnie rozwiązaniu? Równie ważny jest dobry hosting www, czyli miejsce, gdzie witryna będzie przechowywana. Ile wynosi cena za miejsce w sieci? Wszystko zależne jest od tego, na jakiego dostawcę dokładnie ktoś się zdecyduje. Z wydatkami w tej kwestii należy się liczyć, ponieważ dopiero wtedy strona będzie widoczna w świecie wirtualnym.

Pozycjonowanie strony internetowej

Jak zrobić stronę internetową? Dbając o temat, który powiązany jest z pozycjonowaniem. Wpływ ma na to wiele czynników. Wszystkie one muszą zostać użyte w umiejętny sposób, aby samodzielnie sobie nie zaszkodzić. Złe działania mogą wpłynąć negatywnie na wizerunek firmy, dlatego też należy tym bardziej powierzyć takie działania w rękach specjalistów, aby być pewnym tego, że witryna zostanie w prawidłowy sposób wyniesiona na górę, jeżeli chodzi o organiczne wyniki wyszukiwania. Pozycjonowanie stron to bardzo rozbudowany temat, któremu należy poświęcić osobny wpis.

Wersja mobilna

Coraz większa ilość użytkowników korzysta z internetu na urządzeniach mobilnych. Należy więc pamiętać o tym, aby strona była widoczna również tak, najlepiej w sposób responsywny, aby nikt nie miał problemu z odczytem danych. Tym bardziej, że Google ogłosiło Mobile First Indexing. O co dokładnie chodzi? O pozycję stron, jeżeli chodzi o widoczność na urządzeniach mobilnych. Wersja mobilna to czynnik, którego nie można w żaden sposób bagatelizować, jeżeli ktoś myśli o tym, aby jak największa ilość osób mogła korzystać z jego strony – nie tylko na komputerach czy też laptopach.