kurtka damska

Kurtka Moncler – jak rozpoznać i jak prać?

Firma Moncler funkcjonuje już od wielu lat. Koncentrując się na wysokiej jakości wykonaniu i stylowych wzorach, marka podbiła serca wielu i stała się jedną z wiodących organizacji na rynku odzieżowym. Jeśli planujesz kupić własną kurtkę Moncler, sprawdź ją pod kątem autentyczności. Obecnie fałszerze stali się bardziej zaawansowani w swoich metodach, co jeszcze bardziej utrudnia ustalenie autentyczności produktu. W tym artykule dowiesz się, jak rozpoznać oryginał kurtki Moncler oraz jak dbać o jej czystość.

Jak prać kurtkę Moncler damską?

Nic dziwnego, że nawet kurtki Moncler bardzo łatwo zbierają brud, plamy i ślady. Wiele charakterystycznych modeli tej marki ma bardzo cienką warstwę zewnętrzną, przez co są podatne na widoczne ślady wody i plamy. Chociaż nie są one trwałe, często mogą sprawić, że Twój egzemplarz będzie wyglądać na zużyty i brudny. Zatem jak wyprać kurtkę zimową Moncler damską?

1. Pranie wstępne.

Jeśli na materiale pojawiły się spore plamy, przed praniem możesz użyć środka do wstępnego czyszczenia lub odplamiacza. Pomoże to całkowicie usunąć zabrudzenia. Ten etap nie jest jednak wymagany.

2. Usuń wszystkie elementy odpinane – futro, kaptury, paski itp.

Przed praniem ważne jest, aby zdjąć bądź rozpiąć wszystkie rzeczy przymocowane do kurtki, aby nie znalazły się poza bębnem pralki. W przeciwnym wypadku guziki mogą oderwać się i uszkodzić materiał. Po zdjęciu kaptura zarówno kurtkę, jak i kaptur należy włożyć do pralki.

3. Wybierz ustawienia prania oraz detergent.

Podczas prania kurtki umieść detergent w przeznaczonym do tego celu miejscu i wybierz odpowiednie ustawienia – temperaturę około 30°C w średnim cyklu wirowania 800 obrotów na minutę. Zazwyczaj zajmuje to 1-1,5 godziny. Należy również umieścić w pralce inne przedmioty tego samego koloru, jak ręczniki lub poszewki na poduszki, aby uzyskać większą wydajność podczas całego procesu.

4. Wysusz kurtkę w odpowiedni sposób.

Po zakończeniu cyklu prania cały puch wewnątrz kurtki najprawdopodobniej się zbije, a kurtka będzie wyglądać na bardzo płaską i mokrą. Dlatego powinnaś umieścić ją w suszarce bębnowej. Pomoże to ponownie równomiernie rozprowadzić puch podczas wysychania oraz nadać mu objętości. Nie należy kłaść kurtki na grzejniku, ponieważ w ten sposób może stracić swoje właściwości. Po całkowitym wyschnięciu puch staje się znów bardzo puszysty, a po wszelkich zaciekach nie ma żadnego śladu. Po wyjęciu z suszarki możesz ponownie założyć kaptur i nosić świeżo wypraną kurtkę.

Kurtka Moncler – jak rozpoznać oryginał?

Istnieje kilka sposobów, które pozwolą Ci stwierdzić, czy zimowa kurtka damska Moncler jest autentyczna czy nie. Oto kilka z nich:

1. Sprawdź model.

Wielu fałszerzy wymyśla zupełnie nieistniejące modele kurtek, które w niczym nie przypominają tych oryginalnych. Zapoznaj się z obecnie i poprzednio wypuszczanymi seriami i uważaj na przedmioty oznaczone jako „styl vintage” lub „edycja limitowana”, ponieważ mogą to być podróbki sprzedawane jako unikalne modele w nieautoryzowanych sklepach.

2. Sprawdź etykiety.

Metki Moncler znajdują się po wewnętrznej stronie kurtek, zwykle przyszywane w górnej części w pobliżu kaptura lub kołnierza. Etykieta jest czysta, o minimalistycznym designie. Pokazuje logo Moncler z symbolem M i emblematem koguta. Cały element powinien wyglądać na dobrze wykonany, z odpowiednimi odstępami, czcionką oraz kolorami. Fałszywe kurtki i podróbki Moncler często mają nierówne szwy, a niektóre litery wyglądają na znacznie większe niż inne.

3. Sprawdź kod na stronie Moncler.

W ramach kampanii mającej na celu położenie kresu fałszerstwom firma Moncler utworzyła na swojej stronie internetowej narzędzie do sprawdzania kodu. Na początku procesu zostaniesz poproszony o rejestrację. Po wykonaniu tego kroku następuje wprowadzenie kodu produktu QR. Strona po przeanalizowaniu go wyświetli wyniki. Jeśli witryna wykryje fałszywy numer, zostaniesz przekierowana do miejsca, gdzie nawiążesz kontakt z obsługą klienta.