Odpylanie przemysłowe – co warto wiedzieć?

Branża przemysłowa jest związana z produkcją, przetwarzaniem i wykonywaniem szeregu innych, ciężkich prac z wykorzystaniem różnych surowców i produktów. W fabrykach i w innych zakładach przemysłowych zwykle korzysta się z wielu nowoczesnych maszyn, które są odpowiedzialne za wiele zadań. Praca w trudnych warunkach wiąże się z różnymi zagrożeniami jak np. duże zapylanie wnętrz oraz generowanie szkodliwych substancji i gazów. Aby poradzić sobie z tym problemem należy zadbać o właściwy system odpylania przemysłowego.

Szkodliwe zapylanie pomieszczeń

W halach przemysłowych, podczas prac różnych maszyn wytwarzają się szkodliwe pyły oraz gazy, które mogą negatywnie wpływać na zdrowie pracowników, a także na stan poszczególnych urządzeń. Niektóre gazy mogą wywoływać zagrożenie przeciwpożarowe, a także bardzo niekorzystnie wpływać na układ oddechowy. Długotrwałe ich wdychanie może doprowadzić do różnych, przewlekłych schorzeń. Dzięki właściwym systemom odpylania przemysłowego można efektownie oczyścić przestrzeń. Skuteczna likwidacja zapylenia jest niezwykle ważna.

Odpylanie przemysłowe – co warto wiedzieć?

Jak wspomniano wcześniej, odpylanie przemysłowe ma bardzo duże znaczenie w całej branży przemysłowej. Firma Naar oferuje bardzo zoptymalizowane i energooszczędne instalacje. Są one projektowane i wykonywane przez najwyższej klasy specjalistów, którzy stawiają na niezawodność i najwyższą ochronę zdrowia pracowników.
Filtracja powietrza powinna być realizowana od samego początku procesu produkcji, dlatego ważne jest usuwanie zanieczyszczeń u ich źródła, gdy tylko zostaną utworzone.
Firma Naar oferuje wiele rozwiązań, które pozwalają na pozbycie się pyłu, niebezpiecznych oparów, nadwyżki ciepła itd. Wśród najbardziej skutecznych rozwiązań, wymieniane są profesjonalne odciągi miejscowe, ssawy stanowiskowe, okapy, wyciągi spawalnicze oraz ramiona odciągowe. Stosowanie wszystkich tych rozwiązań, pozwala na najbardziej efektywne pozbycie się zanieczyszczeń.

Odkurzacze przemysłowe

W ofercie firmy dostępne są także specjalistyczne odkurzacze przemysłowe, które występują w formie urządzeń przejezdnych lub kompletnych układów odkurzania centralnego.
Instalacje centralnego odkurzania przemysłowego są projektowane w taki sposób, by sprostać wymaganiom klientów. Systemy wykonywane są z myślą o charakterystyce gałęzi przemysły. Dzięki nim można utrzymać w czystości miejsca pracy, a także wszelkie urządzenia.
Z kolei przejezdne odkurzacze przemysłowe  dostępne w ofercie firmy, są wykonane ze stali kwasoodpornej i posiadają stosowne certyfikaty higieniczne i skuteczne filtry. Poszczególne odkurzacze są wyposażone w najróżniejsze systemy, dzięki którym można odciągać pyły i inne szkodliwe substancje.
Wszystkie urządzenia łączą w sobie trzy cechy. Charakteryzują się świetną oszczędnością energii, doskonałą jakością, a także niską ceną. Każdy przedsiębiorca z pewnością będzie zadowolony z kosztów eksploatacji. Klienci z pewnością będą czuli się komfortowo.

Rodzaje filtrów stosowane w systemach odpylania

W zależności od tego, jaki rodzaj zanieczyszczeń ma być odpylany, można stosować różne rodzaje filtrów. Przede wszystkim świetnie sprawdzą się filtry workowe, filtry mgły olejowej, filtry patronowe, łuczki, skrubery, a także cyklony. Możliwości jest naprawdę bardzo dużo. Zanieczyszczenia można usunąć stosując odciągi pyłów, wiórów, różne specjalistyczne ssawy itd.
Poszczególne instalacje odpylania mogą znaleźć zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu, między innymi w przemyśle metalowym, energetycznym, spożywczym, odlewniczym, drzewnym, kompozytowym, farmaceutyczny, militarnym, stoczniowym, lotniczym, papierowym, higienicznym i innym. Warto zapoznać się z ofertą i wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie, które z pewnością świetnie sprawdzi się w danej firmie i pozwoli na usunięcie wszelkich zabrudzeń i zanieczyszczeń, szkodliwych dla pracowników i maszyn znajdujących się na hali produkcyjnej. Firma Naar ma bardzo szeroką ofertę.