Fotowoltaika Kraków – jaką firmę wybrać?

Od kilku lat widać na rynku znaczne zainteresowanie fotowoltaiką. Właściciele domów decydują się na taką inwestycję gównie z tego powodu, iż pozwala ona na zaoszczędzenie znaczących środków na energii elektrycznej. Instalacja fotowoltaiczna pozwala bowiem na produkcję prądu, a sama inwestycja zwraca się w szybkim tempie. Na rynku funkcjonuje jednak wiele firm fotowoltaicznych. W samym Krakowie jest ich kilka. Wybór nie jest zatem łatwy. Warto wiedzieć, czym kierować się, wybierając wykonawcę w zakresie montażu instalacji fotowoltaicznej.

Dobra firma fotowoltaiczna, czyli jaka?

Jak wspomniano, w samym Krakowie i okolicach funkcjonuje przynajmniej kilka firm fotowoltaicznych. Oznacza to, że wybór wykonawcy musi być bardzo dobrze przemyślany. Ważne jest zatem, aby wybierając firmę fotowoltaiczną w Krakowie pod uwagę wziąć kilka istotnych parametrów. Żadne profesjonalne przedsiębiorstwo zajmujące się montażem instalacji fotowoltaicznych nie rozpoczyna pracy bez wcześniejszego przygotowania dokładnego projektu. Trudno jest bowiem mówić o prawidłowym montażu instalacji bez wcześniejszego określenia jej parametrów. To warunek konieczny to tego, aby w późniejszym czasie fotowoltaika funkcjonowała wydajnie. Nie ma nic gorszego niż sytuacja, w której wyda się niemałe pieniądze na instalację fotowoltaiczną, aby później okazało się, że wytwarza ona zbyt małą ilość energii elektrycznej.

Dobra firma fotowoltaiczna to także taka, która zajmuje się nie tylko samym montażem instalacji, ale pełni także rolę doradcy. Dotyczy to choćby pomocy przy doborze paneli fotowoltaicznych. Dobry wykonawca oferuje również opiekę serwisową. Firma powinna oferować kompleksową usługą – nie tylko sam montaż instalacji, ale również jej późniejszy serwis. Dotyczy to także okresu po wygaśnięciu okresu gwarancyjnego.

Czym kierować się wybierając firmę fotowoltaiczną?

Wybierając firmę instalującą panele fotowoltaiczne w Krakowie, koniecznie sprawdzić trzeba, czy zatrudnia ona ekspertów i specjalistów w zakresie fotowoltaiki. Istotne jest także posiadanie przez firmę i jej pracowników wymaganych uprawnień. Świadczy to o tym, że przedsiębiorstwo ma rzeczywiste kompetencje w zakresie instalacji fotowoltaicznych. Bardzo ważnym kryterium wyboru wykonawcy jest również jego doświadczenie. Koniecznie zatem sprawdzić należy poprzednie realizacje.

W wyborze konkretnego wykonawcy pomóc mogą także opinie o firmach. Te bez problemu znaleźć można w internecie. Marka, która posiada dużą ilością pozytywnych opinii, z pewnością jest godna zainteresowania. Poszukując firmy fotowoltaicznej, uwagę zwrócić należy na to, czy udziela gwarancji na swoje usługi, przez jak długi okres obowiązuje oraz jakie są jej warunki. Dobra firma fotowoltaiczna zawsze udziela certyfikatów na realizowane przez siebie usługi.

Uprawnienia monterów firmy fotowoltaicznej

Wspomniano już o kwestii uprawnień firmy fotowoltaicznej i jej monterów. Fotowoltaika Kraków staje się coraz popularniejsza. Rośnie w związku z tym ilość przedsiębiorstw oferujących usługę montażu instalacji. Wybór koniecznie paść musi na taką firmę, która posiada wszystkie wymagane uprawnienia. Wymienić można tu przede wszystkim dwa rodzaje pozwoleń. Pierwszym z nich jest certyfikat z Urzędu Dozoru Technicznego w zakresie instalowania urządzeń fotowoltaicznych. Drugi rodzaj to uprawnienia w zakresie budownictwa do wykonywania projektów i instalowania urządzeń.

Przykładem firmy posiadającej wszystkie wymagane certyfikaty i uprawnienia jest Salvis Expert z Krakowa. Dodatkowo pracownicy tego wykonawcy posiadają szeroką wiedzę do pracy z OZE. Można być zatem pewnym wysokiej jakości wykonanej usługi. Tym bardziej że przy montażu wykorzystywane są nowoczesne rozwiązana technologiczne wpływające na późniejszą wydajność oraz trwałość całej instalacji.