Jak ubrać dziecko na wesele?

Wybór właściwego stroju na wesele dla osoby dorosłej stanowi nie lada wyzwanie, a jeszcze trudniej wybrać odpowiednią kreację dla dziecka. Trudno bowiem połączyć elegancję z wygodą, a właśnie takie, komfortowe stroje, najchętniej zakładają najmłodsi. W co ubrać dziecko na wesele? Jakie stylizacje dziecka na wesele sprawdzają się zawsze, a jakich lepiej unikać?

Elegancja dla chłopca i dziewczynki

Obecnie bardzo modne są eleganckie ubrania, które przypominające te, które dorośli wybierają na większe wyjścia. Dla chłopców można więc wybrać garnitur, natomiast dla dziewczynki – elegancką, balową sukienkę. Czy jednak takie stroje okażą się strzałem w dziesiątkę, wybierając się na wesele? Niestety, choć wyglądają pięknie, najmłodsi zwykle nie czują się w nich komfortowo. Mogą więc głośno manifestować chęć zmiany stroju, czego z pewnością zdecydowana większość rodziców chciałaby uniknąć. Jak ubrać dziecko na wesele, aby wyglądało ładnie, ale z drugiej strony cieszyło się poczuciem wygody? Odpowiedź jest prosta: warto zdecydować się na nieco luźniejsze, lecz w dalszym ciągu eleganckie stylizacje. Chłopcom można założyć koszulę i długie, ciemne spodnie. Jeśli wesele odbywa się latem, gdy na zewnątrz jest stosunkowo ciepło, można postawić na krótkie, eleganckie spodenki. Jeśli maluch wyrazi taką chęć, można założyć mu muszkę lub krawat, niemniej jednak nie jest to element obowiązkowy. Tymczasem w przypadku dziewczynek warto wybrać eleganckie, lecz niezbyt długie sukienki. Sukienka dla dziecka na wesele nie powinna sięgać za kolano, ponieważ maluchy zwykle dużo biegają, a taka długość zdecydowanie krępuje ich ruchy. Co więcej, nie musi ona posiadać wielu warstw tiulu, który – usztywniając się – również może ograniczać ruchomość. Oczywiście, jeśli mała księżniczka uwielbia się stroić, nic nie stoi na przeszkodzie, aby ubrać jej elegancką, tiulową sukienkę. Ważne, aby sukienka na wesele dla dziecka była przede wszystkim wygodna i dopasowana do pory roku. Latem warto więc postawić na krótki rękaw, zimą zaś dziewczynka może założyć sukienkę z długim rękawem.

Stylizacje dziecka na wesele – o czym jeszcze pamiętać?

Dziecku, które wybiera się z rodzicami na wesele, warto zaproponować strój wyjściowy. Dzięki temu maluch od najmłodszych lat uczy się, jak prawidłowo ubrać się w zależności od sytuacji. Niektórzy bowiem nie przywiązują większej wagi do wyglądu dziecka i ubierają je tak samo, jak na spacer czy plac zabaw, tłumacząc, że dziecku najwygodniej jest w zwykłych, codziennych ubraniach. Choć rzeczywiście maluchy cenią sobie poczucie komfortu, to lepiej postawić na ubrania, które nie opinają i nie ograniczają ruchów, lecz z drugiej strony w dalszym ciągu wyglądają bardzo elegancko. Warto zapoznać się z ofertą  https://kidashka.pl/ – sklepu, który proponuje rodzicom piękne i wygodne ubrania na każdą okazję. Co ważne, przygotowując się na wesele,  nie można zapomnieć o odzieży zmiennej dla pociechy. Niestety, nawet dzieci w wieku przedszkolnym mogą się pobrudzić, jedząc i pijąc. O ile mała plamka z soku nie stanowi jeszcze powodu do zmiany stroju, o tyle wylanie na siebie talerza z zupą z pewnością będzie powodowało dyskomfort dziecka. Każdy rodzic powinien więc pamiętać o przynajmniej jednym komplecie odzieży zapasowej dla malucha. Warto pamiętać, aby strój na zmianę również był stosunkowo elegancki – należy unikać luźnych, dresowych spodni czy bluz. Warto także zwrócić uwagę na buty dziecka. W przypadku najmłodszych pociech można wybrać zwykłe buty, takie jak trampki czy innego rodzaju obuwie sportowe. Trudno bowiem namówić malucha do noszenia eleganckiego obuwia. Niemniej jednak w przypadku starszych dzieci warto zdecydować się na buty dostosowane do okazji. Dziewczynki powinny więc założyć balerinki lub sandały, w zależności od pory roku. Natomiast chłopcy mogą ubrać wygodne, eleganckie obuwie. Z pewnością przydadzą się one także na inne okazje, takie jak na przykład rozpoczęcie roku szkolnego, zatem nie będą one zakupem na jedną okazję.