Stanik bardotka – jak i do czego nosić?

Mówi się, że bardotka to jeden z najseksowniejszych i najbardziej kobiecych biustonoszy. Sławę tę zawdzięcza temu, że potrafi wyjątkowo podkreślić kobiece atrybuty. Czy wiesz, że historia bardotki sięga stu lat wstecz? To dzięki Brigitte Bardot, która stała się ikoną seksapilu, rozpoczęła się moda na zmysłowe odsłanianie ciała przez kobiety. Ta francuska aktorka, modelka i piosenkarka zasłynęła w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX. wieku dzięki  swojej działalności artystycznej, ale także niesamowitej zmysłowości. To właśnie tej kobiecie bardotka zawdzięcza zarówno swoją nazwę, jak i popularność, którą cieszy się po dziś dzień. Wiele z Was prawdopodobnie ma ten typ stanika w swojej szafie, a na pewno każda już kiedyś o niej słyszała. Mówi się, że jest to jeden z lepszych modeli biustonosza pod względem modelacji i podkreślenia piersi. Czym jest stanik bardotka i skąd bierze się jego ponadczasowa popularność?

Biustonosz bardotka – co to takiego?

Jest to biustonosz, którego cechą charakterystyczną jest niskie zabudowanie, dzięki któremu można odkryć sporą część dekoltu. Taśma silikonowa u podstawy bardotki sprawia, że możesz bez obaw nosić ją bez ramiączek. Rozwiązanie to sprawdzi się przy stylizacjach z odkrytymi ramionami czy w przypadku sukienek wiązanych na szyi. Ponadto jest to pierwszy biustonosz, w którym użyto usztywnianych fiszbin, które teraz cieszą się ogromną popularnością w wielu modelach biustonoszy – to właśnie za ich sprawą biust zawsze jest „na swoim miejscu”. Wśród bardotek nie brakuje także modeli z miseczkami typu push-up, które sprawdzą się szczególnie u pań z niewielkim biustem. Sprawią one, że zostanie on wyeksponowany i będzie wydawał się nieco większy.

Chcesz poczuć się zmysłowo?

Po bardotkę sięga się zarówno z powodu względów praktycznych – o czym później – jak i ze względu na walory estetyczne. Jest to biustonosz, którego głównym atutem jest zmysłowość. Wynika to z faktu, że bardotka efektownie unosi piersi, eksponując kobiecy biust. Wyróżnia się ona na tle innych modeli charakterystycznym, poziomym krojem miseczek, który unosi piersi tak, że tworzą one równoległą linię, ułożoną proporcjonalnie do linii talii, a jak wiemy – proporcje czynią cuda!

Bardotka – do czego?

Jak już wyżej wspomniano, bardotka dzięki silikonowej wkładce podtrzymuje piersi również bez pomocy ramiączek. Zatem, gdy zaopatrzysz się w bardotkę, możesz pozwolić sobie na niemal każdą kreację – czy to wieczorową, koktajlową, a nawet ślubną! Biustonosz ten to jednak nie tylko rozwiązanie na specjalne okazje, sprawdzi się również na co dzień, szczególnie latem, gdy chcesz odkryć trochę ciała. Możesz nosić go pod bluzkami z wyciętymi plecami, letnimi sukienkami na ramiączkach i zawsze wtedy, gdy po prostu ramiączka stanika nieestetycznie wystawałaby spod ubrania.

Stanik bardotka – dla kogo?

Ze względu na specyficzną konstrukcję, biustonosz ten rekomendowany jest ściśle określonemu gronu kobiet. Jeśli masz jędrne, małe lub średniej wielkości piersi – jest to biustonosz dla Ciebie. Model ten unosi je ku górze, a więc Twój biust zostanie uwypuklony. Przy większych piersiach należy poświęcić nieco więcej uwagi na odpowiednie dopasowanie konkretnego modelu bardotki i jej rozmiaru, aby mieć pewność, że stanik ten stabilnie będzie utrzymywał je w miejscu. Jeżeli natomiast jesteś posiadaczką dosyć sporego biustu, bardotka prawdopodobnie nie będzie Twoim ulubionym modelem. Biustonosz ten jest stosunkowo delikatny i może nie sprostać wyzwaniu, jakim byłoby podtrzymanie Twoich dużych piersi. Podsumowując, bardotka jest dla pań z małym średnim, lub nieco większym biustem. Wystarczy dobrze dopasować rozmiar, ze szczególnym uwzględnieniem obwodu, który odpowiada za stabilność biustonosza.

Czy Ty również należysz już do grona miłośniczek bardotki? Czy może właśnie zostałaś zainspirowana do zapoznania się z tym modelem? Jeżeli lubisz w swoich stylizacjach odsłaniać nieco ciała – możliwe, że bardotka stanie się Twoją najlepszą przyjaciółką!